Gönderen Konu: TC0W Bilgi Notu  (Okunma sayısı 10426 defa)

Çevrimdışı TA1HZ

TC0W Bilgi Notu
« : 06 Haziran 2008, 13:09:16 »
ARRL ARLD024 DX news den aldığım bilgi aşağıdadır.

TURKEY, TA.  A group of operators will be QRV as TC0W from Kefken
Island, IOTA AS-159, from June 7 to 11.  Activity will be on 40 to
10 meters using CW and SSB.  They will also look for Es openings on
VHF.  QSL via OK2GZ.

Buna göre 7-11 Haziran tarihlerinde daha önce TB0DX,TC0DX ve YM0DX çalışmalarında bulunan OK grubu tarafından Kefken'de bir çalışma yapılacak. qrz.com da her hangi bir kayıt yok. Bilgi bakımından.
73ler TA1HZ
Tevfik Aydın KAZANCIOĞLU
TA1HZ
Konum KN41MC

Çevrimdışı TA3D_SK

Ynt: TC0W Bilgi Notu
« Yanıtla #1 : 06 Haziran 2008, 13:57:06 »
TK nın özel çağrı işareti vermekteki kıstaslarının ne olduğunu anlamakta zorluk çekiyorum. Belkide yaşlılığımdandır.
özellikle adalardan TA0, TC0, YM0, ile çıkan arkadaşlar ın kullanmış olduğu çağrı işaretini ertesi gün TK dan bir başkası talep etse onada vereceklermi ?
kısacası
bir örnek vermek istiyorum. TA3Z diye bir istasyon egeden çıkış yapacak müracat etti TA0Z çağrı işaretini kullandı. Güney den bir arkadaşımız örneğin TA4Z müraacat etti bir adadan çıkacak TA0Z aldı aynı günde kullanabilirler ertesi günde çağrı işaretini kullanabilirler.
karşı taraf Ahmet , mehmet bilmez sadece çağrı işaretini bilir. şunu söyleyebilirsiniz IOTA numaraları farklıdır. oda işlemez ege deki hemen hemen bütün adaların IOTA numaraları aynı.
Şu an Türkiye Çağrı işaretleri çöplüğüne doğru gidiliyor.
Geçen lerde LZ larla yapılan (ortak diyemiyeceğim) CQWW DX contest de TC3A çağrı işareti kullanıldı.
ETİK olarak TC3A çağrı işareti TA3A ya aittir.

İzmirden TA3W arkadaşım müracat etse TC0W çağrı işaretini izmir civarındaki adaların birinde kullanmak isterse ne olur? Buyurun cenaze namazına.
Bana göre genel kural Çağrı işaretin / 0 kullanırsın olur biter yani TA3Z/0 olarak kullanılabilir.
Bu konuda TK nın bir kuralı olduğunu zannetmiyorum.

NOT: Bu konu ile sadece imkan bulduğum için TA1HZ nun yazısının altına yazdım. Kendisin yazısına bir cevap değildir. Yaptığı özverili çalışmalarını alkışlıyorum. selam ve sevgilerimle.
yasar GOCET
TA3D