Gönderen Konu: N1MM programında Türkiye için Asya Avrupa düzeltmesi  (Okunma sayısı 5778 defa)

Çevrimdışı TA4CS

Ercan bey hatalı" ülke dosyanızı düzeltmeniz gerekiyor.
düzeltemedim komple sildim N1MM  :) bilmeyince tekrar yükledim biraz daha detaylı anlatım olursa sevinirim saygılarımla Aydın'dan 73 & 55 .
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2015, 10:01:06 Gönderen: TA8A »
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
'' Okumazsan yerin şantiye; Dinlenmeden parmak.banma krem şantiye.''
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA4CS

Ynt: N1MM programında Türkiye için Asya Avrupa düzeltmesi
« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2015, 17:54:34 »
  N1MM  sanal olarak TA1L & TA1CH giriş yaptım QTC de denedim oluyor kabul ediyor logları Avrupa hariçi istasyonları kabul etmiyor yeniden yükleme yapınca hatayı düzeltmiş mi oldu ?
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA1L

« Yanıtla #2 : 07 Eylül 2015, 20:55:54 »
Coşkun Bey yeniden yükleme yapılınca gene TA1 ve diğer iki kıtada olan ülkelerde "hatalı" olarak çalışıyor, kendi kendine düzelmiyor. Dosyanın yüklendiği yeri bulup (Belgeler/N1MM altında) herhangi bir editör ile (örn. Notepad) içine girip ctrl-f ile TA1 kelimesini aratıp solundaki * işaretini silip üstüne kaydetmeniz gerekiyor. Bunu yaptığınızda N1MM ilk çalıştığında daha yeni bir cty.dat bulundu diyerek kabul etmek için izin istiyor. Ben düzeltilmiş güncel cty.dat dosyasını hotmail adresinize gönderdim.

Çevrimdışı TA4CS

« Yanıtla #3 : 07 Eylül 2015, 22:04:34 »
     Teşekkürler Ercan bey biraz çalışayım inşallah yaparım biraz pc özürlü olunca yavaş yavaş öğreniliyor :)
Aydın'dan 73&55
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA1L

« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2015, 22:11:54 »
Sorun yok Coşkun Bey, ben Mac kullandığım için dosyanın yerini tam olarak yazamamıştım, şimdi istasyonumdaki PC'den detayları aldım:

Araştır ile girip Belgeler / N1MM Logger+ / SupportFiles / wl_cty.dat dosyasını bulun, notepad ile açıp içindeki
"European Turkey:" ile başlayan satırın sonundaki "*TA1" harflerinin başındaki "*" işaretini silin.

Bu şekilde kaydederseniz, TA1 istasyonu iseniz sizi doğru olarak "European Turkey" olarak tanımlayacaktır ve sırf Avrupa çalışılan ya da kendi kıtanızla çalışılmayan yarışmalarda sorun çıkmayacak ve puanlamalar doğru olacaktır. Ayrıca All Asian yarışmasında TA1 olup da niye Avrupa istasyonları benimle konuşmuyor denmeyecektir, çünkü program yanlışlıkla "tuttuğunuz" Avrupa istasyonlarını gri olarak gösterip sizi uyaracaktır ;-)

Bu sadece N1MM+'de değil, güncel ülke dosyası kullanan tüm log, contest, takip v.b. programlarımız için de geçerlidir.

Çevrimdışı TA4CS

« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2015, 23:35:20 »
    Ercan bey yazdığınız gibi adım adım giderek işlemi tamamladım bir yerde takıldım notepad benim Pc de olmadığı için biraz zorlandım :) notepad ı yükleyerek sorunu hallettim çok teşekkür eder saygılar sunarım.
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA1MRT

« Yanıtla #6 : 08 Eylül 2015, 10:29:56 »
Ercan Bey,
Bilgilendirmeniz için teşekkürler.
N1MM için bu düzeltmeyi bir kez yapmak yeterli mi? Yoksa her yeni database açıldığında düzeltme gerekecek mi?

73