Gönderen Konu: Rusça Fonetik Alfabe  (Okunma sayısı 11050 defa)

Çevrimdışı TA8A

« Son Düzenleme: 20 Mart 2015, 20:09:30 Gönderen: TA8A »

Çevrimdışı TA4CS

Ynt: Rusça Fonetik Alfabe
« Yanıtla #1 : 21 Mart 2015, 00:19:17 »
Teşekkürler Bilal bey ilaç gibi geldi Aydın'dan 73.
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
'' Okumazsan yerin şantiye; Dinlenmeden parmak.banma krem şantiye.''
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA2VW

TA Callbook kaydı

Hayati Yazdıran
    ANKARA
  • OM/YL
  • BİLGİ PAYLAŞTIKÇA GÜZELLEŞİR. 0506 053 27 68
« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2015, 18:30:25 »
Bilal bey bilgilendirme için teşekkürler

benim eklemek istediğim konu TA da milli fonetik alfabeyi kimse kullanmak istemiyor gibi bir durum var,ruslar kendi milli fonetik alfabesini sürekli kullanıyorlar hatta bazıları uluslar arası fonetik alfabeyi kullanmıyorlar yada bilmiyorlar,2 metre 70 cm de şimdiye kadar milli fonetik alfabeyi kullanan görmedim varsa yoksa ALFA TANGO hiç kimse ANKARA TRABZON demiyor bazıları da uluslar arası fonetik alfabenin kullanılmasında israrcı olabiliyor
milli fonetik alfabenin kullanılması uygulamadan kaldırılmadığına ve imtihanlarda mili fonetik alfabeden sorular çıktığına göre halen geçerli bir uygulama zaman zaman milli fonetik alfabeyi ruslar gibi bizimde kullanmamız gerekir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı TA6ABE

« Yanıtla #3 : 27 Eylül 2015, 12:32:49 »
İlaç gibi geldi. Sag olun .

TA6ABE

Çevrimdışı TA2MFN

« Yanıtla #4 : 07 Ekim 2015, 23:29:51 »
Hayati bey,
bizim milli fonetik alfabe işi ile kim ilgileniyor bir bulabilsek kulaklarını çekebiliriz.uluslararası fonetik alfabedeki kelimeler çoğunlukla 2 heceli iken bizim fonetik alfabedeki kelimeler çoğunlukla 3 heceli.hatta 4 hecelisi bile var(lüleburgaz).böyle olunca da kulağı tırmalıyor.mesela bence birkaç örnek  şöyle olabilir:
A:Aydın
L:Lara
T:Tire
Z:Zile

TA Amatörleri böylece kendi fonetik alfabesini yeniden yaratabilir.Ama yetkililer ciddiye alır mı bilemem.
Saygılar.

Çevrimdışı TA3ST

« Yanıtla #5 : 08 Temmuz 2016, 22:59:39 »
Korkarım Ankara Trabzon diye çağrı yapsak cevap veren çıkmaz. (ne diyor bu adam diyecek) o derece yani.