Gönderen Konu: DXCC Award Başvurusu (LoTW üzerinden)  (Okunma sayısı 7152 defa)

Çevrimdışı TA5FA

DXCC Award Başvurusu (LoTW üzerinden)
« : 13 Mayıs 2015, 22:32:20 »
DXCC'nin ne olduğuna dair bilgiler için bakınız : http://www.telsizciler.org/index.php/topic,33340.msg107990.html#msg107990

« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2015, 08:28:01 Gönderen: TA5FA »
https://www.youtube.com/user/ta5fa?sub_confirmation=1
https://ta5fa.blogspot.com/
İzle >>> https://youtu.be/Kt_XnG0Th4M      Sonuç ;      "Etkili iletişimin %20'si bildikleriniz ve %80'i bildikleriniz hakkında nasıl hissettiğinizdir." - Jim Rohn

Çevrimdışı TA2AK

Ynt: DXCC Award Başvurusu (LoTW üzerinden)
« Yanıtla #1 : 20 Aralık 2015, 00:36:42 »
iş amatör para almak profesyönel bunlara kuruş para vermem nasılbır işdiryaw ödul verecekler  parayla elin amerikalısına kuruş vermem  klasın lazım değil ödül TA2AKX 73 
+++OTO ELEKTRONİK UZMANI   KARTAL İSTANBUL +++

https://meka.market/
email:ahmetusta61@hotmail.com

Çevrimdışı TA3ST

Ynt: DXCC Award Başvurusu (LoTW üzerinden)
« Yanıtla #2 : 20 Aralık 2015, 01:51:05 »
Açıklama mükemmel olmuş. Emeğine sağlık.

Çevrimdışı TA4SO

Ynt: DXCC Award Başvurusu (LoTW üzerinden)
« Yanıtla #3 : 20 Aralık 2015, 07:20:23 »
Mehmet Bey bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Benim merak ettiğim bir konu var; örneğin CW modu için ödül aldığımız DXCC kredilerini mesela Mixed  mod veya 40m için kullanabiliyor muyuz? Yoksa WPX'de olduğu gibi bir ödül için kullanılan bir kredi başka bir ödül için kullanılamıyor mu ? Ben bu konuda lotw sitesinde bir açıklama bulamadım  ya da ben göremedim.

Ahmet Bey, DXCC ödülü veya sertifikası radyo amatörleri arasındaki en prestijli ödüldür diyebiliriz. Bu belgeyi de Amerikan Radyo Amatörleri Birliği (ARRL) vermektedir. Bu konuda Mehmet Bey'in verdiği linkte ve buradaki http://www.telsizciler.org/index.php/topic,31706.0.html Mete Bey'in yazılarında geniş bilgi bulunmaktadır. Dolayısıyla tamamen amatör bir organizasyon ve ödüldür. ARRL bu ödülü LOTW adını verdiği bir kayıt (log) sitesi üzerinden yürütmektedir. İstenilen ücretlerde belirtildiği gibi ödül kredilerinizi değerlendirilmesi basılması postalanması v.b. işlemler için talep edilmektedir. Derseniz çok yüksek evet bizim gibi gelir düzeyi düşük ülkeler için yüksek ama sonuçta bu işler için çalıştırdıkları bir ekip var ve iş gücü Amerika'da pahalı bizim gibi değil. Sonuçta bu ödülü alıp almamak tamamen size kalmış, lotw sitemini kullanmak ücretsiz. Ulaştığınız DX sayısını siteden ekran görüntüsü alarak ta gösterebilirsiniz.

Bu arada Mehmet hocam siz dijital hariç Honour Roll'e gelmişsiniz hatta Challange falan da bitmiş sanırım...

73

http://www.qrz.com/db/TA4SO?
TA4SO - Eski TA4ASO - TB4FP - Şadan ÖZDEN

Çevrimdışı TA3EP

Ynt: DXCC Award Başvurusu (LoTW üzerinden)
« Yanıtla #4 : 20 Aralık 2015, 11:00:08 »
TA5FA Mehmet beye mükemmel açıklama yazısı için çok teşekkür ederim. Bu çalışma bu alanda mevcut bulunan Türkçe kaynak boşluğunu doldurmuştur ve büyük bir hizmettir. Eline emeğine sağlık. Ben henüz bu aşamalara gelemediğim için böyle bir yazı hazırlayamadım :) Saka yapıyorum, bu sıralar sağlık ile ilgili çalışmalar yapmakla meşgulüm bilgisayar başında çok oturamıyorum.

TA2AKX Ahmet bey, fikirlerinize saygılıyım ancak ben de şunu hatırlatmak istiyorum: Dünyada bedelsiz hiç bir şey yoktur. Yasamak bile belli bir bedel karşılığında olmaktadır. Sağlıklı kalmak için bile bir bedel ödüyoruz, sevmek için bile, sevilmek ve saygı görmek için bile çeşitli bedeller ödüyoruz. Özgür yaşamanın bile bir bedeli vardır ve bu bedel bazen çok ağır bir bedeldir.

Lütfen beni yanlış anlamayın, size karşı değilim, tam tersi çok saygı duyuyorum. Bu ödülü almaya hak kazanmış olup da, ödül almak prensiplerine uymadığı için almayan çok amatör var dünyada. Onlara da saygı duyuyorum ve sonuna kadar destekliyorum. Ama dünyada olup bitenlere yabancı kalmamak için, her işin nasıl olduğunu okuyup anlamak lazım. Siz de en azından bu ödülün nasıl alındığını okuyup öğrenmişsiniz, bu nedenle artık bilgili ve bilinçli bir amatör durumundasınız. Bu çabanız ve gelişiminiz için size çok teşekkür ederim. Kararınızı da taktir ediyorum. Sizden şunu rica ediyorum, para ödeyip ödül almaya karşı olsanız bile lütfen QSO yapmak ve bunun teyitini almak yolunda çalışmalarınıza devam ediniz. Sadece ödül almak ücrete tabidir, QSO teyiti bedavadır. Bedava yapılan işleri yapmak hakkınızı sonuna kadar kullanınız, para ödemeden yapılacak her aşamayı yapınız. Böylece ülkemiz amatörlüğünün dünya amatörleri tarafından tanınmasına da katkıda bulunmuş ve bir nevi memleket hizmeti de yapmış olacaksınız.

Ödül almaya hak kazanan arkadaşlarımı, özellikle TA4CS Coşkun bey ve TA5FA Mehmet beyi de ayrıca tebrik ediyorum.

73
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA1CM

Ynt: DXCC Award Başvurusu (LoTW üzerinden)
« Yanıtla #5 : 20 Aralık 2015, 22:26:42 »
Mehmet Bey Merhaba,
DXCC de 150-200-250 pullarının gelmesi gerekir diye düşünüyorum..Bu güne kadar 2 kez e-mail yazmama rağmen bir sonuç alamadım. DXCC sayısı her 50 yükseldiğinde verilecek pullar için ayrı bir ücret ödemek gerekiyor mu? Onu nereden göreceğiz. Eksik bıraktığım bir şey olmalı. Bu arada 80m de elimdeki olan QSL kartlarla beraber 104 oluyor CFM. Böylece 5 Band DXCC başvurusunu da yapmam gerekecek. 5 Band DXCC başvurusunu nasıl yapıyoruz?...Bana gerektiği için başka arkadaşlar için de gerekebilir. Bu sayfada her şeyi bulmalıyız düşüncesi ile yazıyorum.

Çevrimdışı TA5FA

Ynt: DXCC Award Başvurusu (LoTW üzerinden)
« Yanıtla #6 : 20 Aralık 2015, 22:46:42 »
Sayın Mehmet Bey ,
LoTW üzerinden ayrıca 5BDXCC başvuru yöntemi yokmuş   http://www.arrl.org/5-band-dxcc-application  adresinde bahsedildiği gibi. Normal yöntemler ile (yani Mixed veya tek mode ) ilerlerken bazı adımlarda yapılması gerekenler var maaşallah sizin krediler epeyce görsel olarak ilerleyen dönemde anlatırız umarım.

Pulların neden gönderilmediğine dair bilgim yok. Zaten siz yazışmışsınız mutlaka dönüş yapacaklardır. Ancak son günlerde LoTW dönüşleri aksamaya başladı desem yeridir.

Sağlıcakla 
https://www.youtube.com/user/ta5fa?sub_confirmation=1
https://ta5fa.blogspot.com/
İzle >>> https://youtu.be/Kt_XnG0Th4M      Sonuç ;      "Etkili iletişimin %20'si bildikleriniz ve %80'i bildikleriniz hakkında nasıl hissettiğinizdir." - Jim Rohn