Gönderen Konu: N1MM-PROGRAMI İLE TA-VHF-UHF CONTEST  (Okunma sayısı 9807 defa)

Çevrimdışı TA9J

N1MM-PROGRAMI İLE TA-VHF-UHF CONTEST
« : 28 Mayıs 2013, 18:18:44 »
N1MM LOG Programını http://n1mm.hamdocs.com/tiki-index.php?page=HomePage adresinden indirip kurunuz sonra programı çalıştırın ve gelen diyalog penceresinde belirtildiği gibi update dosyası ile güncelleyiniz.

http://www.ym7ka.com/download/VHF_UHF_TA.udc

adresinden indireceğiniz  VHF_UHF_TA.udc adlı dosyayı

C:\N1MMLoGGER\UserDefinedContests  adlı dizin içine kopyalayınız.

Bundan sonra programı çalıştırdığınızda  yarışmalar arasında VHF_UHF_TA diye görebilileceksiniz.

Çevrimdışı TA9J

N1MM-PROGRAMI İLE TA-VHF-UHF CONTEST- YARIŞMA SEÇİMİ
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2013, 18:30:37 »
Programı çaıştırın ve FILE MENÜSÜNDEN New Log in Database seçeneğini tıklayınız

Gelen penceredeki LOG TYPE menüsünden de VHF_UHF_TA seçeneğini seçiniz. Artık TA VHF-UHF CONTEST için N1MM programını kullanabilirsiniz.

Çevrimdışı TA1DX

Ynt: N1MM-PROGRAMI İLE TA-VHF-UHF CONTEST
« Yanıtla #2 : 29 Mayıs 2013, 15:03:56 »
Hocam çok teşekkürler..
73!

Çevrimdışı TA8AT

Ynt: N1MM-PROGRAMI MASTER DTA ADJUST
« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2014, 22:51:41 »
N1MM programını her yarışmadan önce sıkıntısız kullanmak için master dta'larını indirmemiz gerekiyor. Bunun için aşağıdaki işlemler yapılmalıdır.

1- MİCROSOFT APPLOCALE YOLU İLE ÇALIŞACAK ''N1MM''
2- N1MM HER YARIŞMADAN ÖNCE MASTER DATALARI İNDİRİLİP C SÜRÜCÜSÜ PROGRAM FİLES'DAKİ KURULUM-N1MM DOSYASINA ATILACAK. UYARI GELİNCE TAŞI VE DEĞİŞTİR DİYİLECEK
3- MASTER DATA İÇİN N1MM -TOOLS –DOWNLOAD LATEST  CHECK PARTİAL FİLE TIKLANACAK. AÇILAN İNTERNET SİTESİ İÇİNDEKİ PENCERENİN EN ÜSTTEKİ ZİP DOSYASINI VE MASTER.DTA YI MASA ÜSTÜNE İNDİRİP, DAHA SONRA KURULUMDAKİ N1MM NİN YERİNE ATILACAK. (ZİP ÇIKARTILARAK)
4- BU SEFERDE  TOOLS DAN DOWNLOAD LATEST COUNTRY FİLE DOSYASINA TIKLARIZ. AÇILAN İNTERNET SİTESİNDEKİ İNDİRME LİNKLERİNDEN OLD TIKLANIR AÇILAN SAYFADAKİ 4-5 ADET DOSTA İNDİRİLİP KURULUMA ATILACAK. YİNE WF1B.DAT,   WL CTY.DAT,    WPXLOC.DAT,   CONTRY.DAT,    CQWW.CTY,  CTY.DAT  İNDİRİLİP KURULUMA ATILIP  TAŞI VE DEĞİŞTİR DENECEK.
5- N1MM NİN WİNDOWS PENCERESİNDEN CHECK TIKLANINCA KÜÇÜK CHECK PENCERESİNDEKİ TAKVİM VE SAAT GÜNCEL OLDUĞU GÖRÜLECEK. (İNDİRDİĞİMİZ MASTER DTA'NIN TARİHİ İLE AYNI OLACAK)
6-  CONFİG MENÜSÜNDEN CONFİGURE PORTS,MODE CONTROL,AUDİO,OTHER TIKLANACAK. BURADA AÇILAN PENCEREDE SPEED, AYNI ZAMANDA TELSİZİN AYARINDA VE BİLGİSAYAR AYGIT YÖNETİCİSİNDEKİ COM BAĞLANTISININ AYARI ÜÇÜDE 9600 OLACAK. YİNE AYNI PENCEREDEDE STOP BİTS 1(BİR) OLACAK. AYNI PENCEREDE PİN 4 VE PİN 7 DE ALWAYS OFF OLACAK.

N1MM programının her yarışma öncesi son dakika hatalar verip sizi çıldırtmasını istemiyorsanız bu güncellemeleri yapmak gerekli. Ayrıca ilk kurulum ayarları için TA1DX Atilla beyin sitesindeki ayarları girmeniz şart.

Her yarışmadan önce sağolsun TA3IW Cevat bey ve TA3AX Ahmet bey sağolsun uzaktan yardımla bağlanıp yardımcı oluyorlardı. Bu işlemleri kaydedip sizlerle paylaşmak istedim.

N1MM bir kullanan pişman, bir kullanmayan. Bağımlılık yapar başka contest programlarını beğenmezsiniz. :)
I LOVE İCOM

Çevrimdışı TA4KO

« Yanıtla #4 : 11 Temmuz 2014, 02:47:47 »
n1mm  in son güncellemesinde zararlı trojan uyarısı aldım 3-4 farklı yazılımlada denedim aynı sorunlu calısan bu yazılıma hic güvenim kalmadı sahsen

Çevrimdışı TA3IW

« Yanıtla #5 : 12 Temmuz 2014, 04:26:11 »
Merhaba Oğuz bey.Uzun zamandır programı genelde konteslerde kullanırım pek sorun yaşamadım tek sıkıntım RF ve Mörfü olmuştur  konteslerde en çok kullanılan güvenilir programlardan biri dir amatör-telsizciler asında. Bu gün N1MM yeni güncellemeleri yükledim  Kenwood TS-590S,Kenwood TS-850S ve Yaesu FT-817 telsizlerde denedim sorunsuz çalıştı. Trojen uyarısı falan gelmedi belli programlar içinde bulunan bazı dataları trojen olarak algılıyor ola bilir, ondan dolayı sizde uyarı vermiş olabilir diye düşünmekteyim....

Çevrimdışı TA4CS

« Yanıtla #6 : 12 Temmuz 2014, 08:33:40 »
  Teşekkürler İsmail bey
Aydın'dan 73.
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
'' Okumazsan yerin şantiye; Dinlenmeden parmak.banma krem şantiye.''
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E