Gönderen Konu: COUNTER 1.2 GHz GRAFİK EKRANLI FREKANS METRE  (Okunma sayısı 6843 defa)

Çevrimdışı TB5CVN

TA Callbook kaydı

Şükrü Özkarabacak
    MERSİN
  • OM/YL
  • TARSUS'TAN TB5CVN ŞÜKRÜ ÖZKARABACAK
COUNTER 1.2 GHz GRAFİK EKRANLI FREKANS METRE
« : 19 Haziran 2014, 15:08:26 »
Aşağıda uygulamak için gerekli dosyalarını ve benim yaptığım uygulamasına ait resimlerini verdiğim frekans sayıcı devresini uzun zaman önce bir internet sitesinden indirip arşivime kaydetmiştim. Ben yaptım çok başarılı çalıştığını gözlemledim ve burada bu işlerle uğraşan arkadaşlarımızla paylaşmak istedim.

Devre özelliklerinden biraz bahsedecek olursak frekans metremiz 3,7 voltluk lityum polimer batarya ile rahatlıkla çalışabilmekte. Üzerinde LTH7 olarak bilinen şarj çipi ile usb üzerinden pilin şarjı sağlanmakta. Şarj süresince şarj ledi yanmakta pil dolduğunda bu led sönmektedir. Bu çip lityum pillerin şarjında çok kararlı çalışmaktadır.

Devre üzerinde bulunan iki butondan bir tanesi counteri açık konuma getirmeye yaramakta diğeri ise uzun süreli basılı bekletmede off tuşu olarak kısa süreli basılı tutmada ise menü tuşu olarak çalışmaktadır.

Devre havadan gelen sinyalin şiddetini ekranda takribi olarak göstermektedir.

Devre üzerinde bulunan çok turlu iki trimpottan birisi pilin doluluk kalibrasyonu diğeri ise havadan gelen sinyalin şiddetinin kalibrasyonu içindir.

SMD devreler asla gözünüzü korkutmasın eliniz alıştığında dip komponentle yapılan devrelerden daha pratiktir.

Uygulamaya ait baskılı devre ve hex dosyasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
https://yadi.sk/d/7eFXTZTgU5BQa

Benim yaptığım uygulamaya ait resimler:

Çevrimdışı TB5CVN

TA Callbook kaydı

Şükrü Özkarabacak
    MERSİN
  • OM/YL
  • TARSUS'TAN TB5CVN ŞÜKRÜ ÖZKARABACAK
Ynt: COUNTER 1.2 GHz GRAFİK EKRANLI FREKANS METRE
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2014, 15:13:37 »

Çevrimdışı TA4J

« Yanıtla #2 : 19 Haziran 2014, 15:52:12 »
Şükrü hocam gene döktürmüşsün eline sağlık. PCBlerden gördüğüm kadarıyla bir miktar var. Kompenentleri ile birlikte almak isterim. Montajını kendim yaparım olursa özelden görüşelim.
TA4J
(ex. TA4PR)
Ali PARGAN
Aydın

Çevrimdışı TB2PSI

« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2015, 08:37:13 »
şükrü usta eline sağlık artık inmişsin yeşil sahalara.