Gönderen Konu: QRZ.COM DX ÖDÜLLERİNİN DAĞITIMINA BAŞLADI...  (Okunma sayısı 21593 defa)

Çevrimdışı TA3EP

Ne yazık ki her ödül için ücret talep ediyorlar. Bendeniz dandik balkon antenimle ancak grid square award kazanabilmiştim, 20 dolar ücreti varmış. Az önce parayı yatırdım. Şimdi normal posta yolu ile adresime "kağıt üzerine lazer baskılı olarak hazırlanmış" sertifikamın gelmesini bekliyorum. 73
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA1ZE

Ynt: QRZ.COM DX ÖDÜLLERİNİN DAĞITIMINA BAŞLADI...
« Yanıtla #1 : 15 Ocak 2015, 23:53:14 »
tebrikler mete hocam.

Çevrimdışı TA3EP

« Yanıtla #2 : 17 Ocak 2015, 09:23:09 »
Ciddi çalışıyorlar...

Awardı bana yolladıklarına dair bir mail geldi az önce.

ALINTI

QRZ Order Shipped Notice: 2592

Dear Ahmet Mete ÖNDER, TA3EP,

This message confirms that your recent order number 2592
 has been processed and/or shipped.

ORDER SHIP DATE: 2015-01-16

Order Number: 2592
Date: 2015-01-15
Sold-to: Ahmet Mete ÖNDER, TA3EP
Paid by: PayPal
Account: aonder@gmail.com
Amount Paid: $19.94 USD
Ship-to: Ahmet Mete ÖNDER TA3EP
Ship Status: 2015-01-16 (sent)

Order Detail
 ----------------------------------------------------------------------------
Qty Item                                       Description    Price    Total
1 AWARDSUB                 Award Certificate, subscriber   $19.94   $19.94
                                         Grid Squared Award        -        -
                                                      TA3EP        -        -
                                                            Subtotal  $19.94
                                                                 S/H    $0.00
                                                                 Tax    $0.00
                                                          -------------------
                                                       Total (Paid)   $19.94

All orders are sent by First Class postal mail to the shipping address
 specified in the order.   FCC licenses are sent to the address on the license.

If something isn't right or you need our help, don't hesitate to contact us
 at sales@qrz.com

73,

The QRZ Staff

(Not: Ö harfinin arızalı olarak çıkmasının sebebi İngilizcede Ö harfi kullanılmamasıdır. Normalde ben onu hep O yaparım ama paypalde orijinalini yazmak zorundayız o yüzden arıza çıkmış. Buna rağmen yine de adım okunuyor, postacı açısından sıkıntı olmaz.)
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2015, 09:28:56 Gönderen: TA3EP »
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA4CS

« Yanıtla #3 : 17 Ocak 2015, 11:16:37 »
  Hayırlı olsun tebrikler güle güle kullanın saygılarımla.
Aydın'dan 73.
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
'' Okumazsan yerin şantiye; Dinlenmeden parmak.banma krem şantiye.''
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA5BS

« Yanıtla #4 : 18 Ocak 2015, 15:50:58 »
Mete hocam  buradan award kazanmak için üçretli üye olmak gerekli dimi ve ben kazanmışmıyım (hak etmişmiyim)
  nasıl ögrenecegim
Adem SOĞUKKANLI
http://www.qrz.com/db/TA5BS
QTH locator : KM77PA
ADANA 73''s

Çevrimdışı TA3EP

« Yanıtla #5 : 18 Ocak 2015, 18:23:08 »
Adem bey
1- Sağ üst köşede çağrı işaretiniz üzerine gelin.
2- My logbook 'a tıklayın.
3- Yeni sayfada awards a tıklayın.
4- Yeni açılan sayfada aşağı inin.

Burada sıradan 4 tane ödül alınacak pozisyon var. Bu pozisyonlardan hangisi %100 ü tamamladı ise o ödülü almaya hak kazandınız demektir.
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA3EP

« Yanıtla #6 : 19 Ocak 2015, 23:03:57 »
Kısaca qrz.com ödüllerinin neler olduğunu da anlatayım.

1-DX World Award: DXCC olarak bilinen ödülün benzeridir. Bu ödülü kazanmak için 100 adet ayrı DX bölgesi ile QSO yapıp teyitini de almanız gerekli.

2-Grid Squared Award: 100 adet farklı lokatör içeren (lokatörlerin ilk iki harfi ve ilk iki rakamı dikkate alınır, bunlar farklı olmalıdır) QSO yapıp teyit almış amatörlere verilir. Genellikle ilk kazanılan ödüldür.

3-United States Award: ABD nin 50 eyaletiyle ayrı ayrı QSO yapıp bunların teyitini almış amatörlere verilir.

4-World Continents Award: Dünyanın 6 kıtasıyla birden en az 1 QSO yapıp teyit almış amatörlere verilir. Bu 6 kıta: Afrika, Asya, Avrupa, Okyanusya (Avustralya ve çevresi), Kuzey Amerika ve Güney Amerika. Benim sadece Kuzey Amerika teyitim kaldı, diğer kıtaları tamamladım. Bir sürü ABD QSO m var ama adamlar qrz.com'a log yollamıyor :(
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2015, 23:06:08 Gönderen: TA3EP »
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA1CH

« Yanıtla #7 : 19 Ocak 2015, 23:41:32 »
Hepsi paralı qrz com da tüm amatörler tarafından kabul görmüş bir qsl teyit sitesi değil yeni başladılar ödül   işine    ... bizde niye yok
biz neden yapmıyoruz  anlasam   işi gucu bırakıp  yapacağım  ama anlamıyorum  ...  yuh bana,  bu işe destek olmayanlarada   bilmem ne demek lazım  onuda siz  söyleyin ......73
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2015, 23:52:00 Gönderen: TA1CH »

Çevrimdışı TA3EP

« Yanıtla #8 : 20 Ocak 2015, 08:44:38 »
Mesut bey bir gün o da olur inşallah.

Yazmayı unuttuğum önemli bir konu var.

Ödül almak ve bunu ilan etmek ÜCRETSİZ.

Qrz.com sitesi ödül almak için başvuru yaptığınızda (yani ilgili linki tıkladığınızda) konuyu inceliyor ve size "ödülü kazandınız" diye bilgi veriyor. Kendi kişisel Qrz sayfanızın sağ üst köşesinde ödül simgesi çıkıyor. İşlem tamamdır, ödülü kazandınız ve para vermediniz.

Ancak "Ben bu ödülün görsel belgesini de alayım istasyon duvarına asayım" derseniz o zaman işler karışıyor. Size resim olarak hiç bir ödül görseli verilmiyor, ne bilgisayar ortamında ne de başka bir şekilde verilmiyor. Eğer görsel bir sertifika kağıdına sahip olmak isterseniz o zaman para yatırmanız gerekli. Parayı yatırınca adresinize normal posta ile kağıt sertifika yollanıyor.

Ödüle hak kazanan arkadaşlar, ödülü almak için ilk müracaatınızı çekinmeden yapabilirsiniz. Müracaatınız incelenecek ve kısa bir süre sonra ödülü kazandığınız ilan edilecektir. Eğer sertifika almak için müracaat etmez iseniz, sizden ödül için hiç bir ücret talep eden olmayacaktır.

Baştan yazmayı unuttuğum bu konu için  özür dilerim.

Her zaman yazıyorum yine yazayım. Ben amatörüm. Bu yaptığım bu işi profesyonel biçimde yapmıyorum.  Sadece boş zamanlarımı değerlendirmek için yapıyorum. Geçimimi sağlamak için bambaşka bir iş yapmak zorundayım (üstelik bu işim son zamanlarda giderek ağırlaşıyor, hayatımın %80 ini kapsamaya ve kafamı ütülemeye başladı maalesef) Hatalarım, yanlışlarım, eksiklerim olabilir. Yaptığım yanlışları farkedince mutlaka düzeltmeye çalışırım. Bu konu da öyle olmuştur.
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2015, 08:53:23 Gönderen: TA3EP »
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA5FA

« Yanıtla #9 : 21 Ocak 2015, 13:24:22 »
qrz.com da log upload sıkıntısı yaşasamda  (2500 civarı eksik QSO alıyor)
World Continents Award   Karışık ve SSB mode  ödülleri ok.
Grid Squared Award  Karışık  mode  ödülü ok.

Onayları sonrası ekranda göreceğimi ümit ediyorum.
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2015, 13:29:01 Gönderen: TA5FA »
https://www.youtube.com/user/ta5fa?sub_confirmation=1
https://ta5fa.blogspot.com/
İzle >>> https://youtu.be/Kt_XnG0Th4M      Sonuç ;      "Etkili iletişimin %20'si bildikleriniz ve %80'i bildikleriniz hakkında nasıl hissettiğinizdir." - Jim Rohn

Çevrimdışı TA5FA

« Yanıtla #10 : 21 Ocak 2015, 21:42:58 »
Bize bu bilgileri derleyip sunan TA3EP Ahmet Mete Beye  teşekkürlerimle.

Ekranda da bir başka duruyor :)
İzle >>> https://youtu.be/Kt_XnG0Th4M      Sonuç ;      "Etkili iletişimin %20'si bildikleriniz ve %80'i bildikleriniz hakkında nasıl hissettiğinizdir." - Jim Rohn

Çevrimdışı TA2B

« Yanıtla #11 : 13 Şubat 2015, 01:47:09 »
TA2B
73, Bulent Karadas - TA2B
Qrz - Dx Yardımcı  
Cep.Tel: 05051080808

Çevrimdışı TA3EP

« Yanıtla #12 : 19 Şubat 2015, 16:16:40 »
Ödül nihayet geldi. Sol alt köşedeki yuvarlak, yaldızlı bir çıkartmadır, kağıdın üzerine yapıştırılmıştır.
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA5FA

« Yanıtla #13 : 19 Şubat 2015, 16:18:21 »
Tebrik ederim Ahmet Mete Bey,  Duvarınız süsleniyor.

73

Çevrimdışı TA4CS

« Yanıtla #14 : 28 Şubat 2015, 13:41:39 »
   Yakında Ahmet Mete beyin duvarında yer kalmayacak işte o zaman durum vahim içişleri bakanı ile :) Maşallah Ahmet Mete bey 73.
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
'' Okumazsan yerin şantiye; Dinlenmeden parmak.banma krem şantiye.''
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA3EP

« Yanıtla #15 : 31 Mart 2015, 23:50:25 »
World Continents Award (Dünyanın tüm kıtaları ile çalıştı) ödülünü nihayet aldım.

Bu ödülün bende ilginç bir anısı da var.

Bendenizin LoTW de Güney Amerika onayım yok, qrz.com da Kuzey Amerika onayım yok. İkisini birleştirsek kıtalar ödülünü alacağım ama olmuyor bir türlü. LoTW burnundan kıl aldırmıyor, başka sistem onayını kabul etmez. qrz.com da LoTW yi kabul etmez (idi).

Böyle böyle yaşarken, günün birinde qrz.com LoTW ile irtibata geçti, LoTW ye log gönderme ve oradan log alma özelliği kazandı. Fakat ben bir türlü LoTW deki onaylarını qrz e aktaramıyorum. Kıvranıyorum, üstüste onlarca defa deniyorum nafile. Kendi kendime "Herhalde qrz.com un bu özelliği henüz çalışmaya başlamadı" dedim bıraktım.

Geçenlerde ARRL nin yarışmasına katıldıktan sonra K3LR Tim'in qrz.com sitesinde yönetici olduğunu farkettim. Kendisine bir mail atarak ödül alabilmek için yardım istedim. Aradaki zaman farkına ve orada gece olmasına rağmen hemen yanıt verdi ve yardımcı olacağını söyledi.

Bilmeyenler için yazayım, Tim "ABD nin sesi" gibi bir amatördür, bir çiftliği ve çiftlikte anten tarlası vardır, ekibi ile birlikte her gün dünyanın her yeri ile binlerce QSO yapar. Şimdilerde bir "yarışma üniversitesi" açtı, amatörlere yarışma konusunda dersler veriyor. Böyle bir adamın "burnu" havalanmadığı gibi, hiç karşılık beklemeden binlerce km uzaktaki hiç tanımadığı bir amatöre yardım edecekti... Amatör olmak, hatta sadece "insan olmak" böyle bir şey sanırım....

Uzatmayayım, K3LR Tim sözünde durdu ve benim qrz.com daki mevcut vaziyetleri kurcalamaya başladı. Benim farketmediğim iki tane endorsement (aynı branşta ek kategori) ödülünü almamı sağladı. Tabii LoTW loglarımı göremediği için (LoTW deki loglar gizlidir, logları sadece sahipleri görebilir) o konuya bir çözüm üretemedi.

Derken bu akşam bir şey farkettim. Qrz.com'dan LoTW ye bağlanmak için LoTW giriş şifresini değil, upload şifresini yazıyordum. Tam tersini yapmak gerekiyormuş. Öyle yapınca qrz.com birden LoTW deki onaylarımı download etti ve Kuzey Amerika onayım da geliverdi :)

Hemen ödüle müracaat ettim, gerisi bildik hikaye, bir kaç dakika içinde ödül onaylandı ve qrz.com sitesinde ödül apoletim belirdi.

Şu anda ödülün tadını çıkarıyorum. Birazdan K3LR Tim'e teşekkür maili yazacağım. Sonra da qrz e tekrar müracaat edip ödülün hardcopy görselini ısmarlayacağım. Duvarımda hala daha yeni ödüllere yer var :)

Darısı bu yazıyı okuyan tüm arkadaşlarımın başına...

73

TNX K3LR. You are the man!
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA2OTT

« Yanıtla #16 : 02 Nisan 2015, 02:16:49 »
Bende sürekli o şifre işi konusunda bir hıyarlık yapıyomuşum herhalde, biraz önce bende becerdim LotW yi QRZ e bağladım. İnşallah ödüller gelmeye başlar yakında.Paylaşım ve bilgiler için teşekkürler...
73 de TA2OTT

Çevrimdışı TA3EP

« Yanıtla #17 : 02 Nisan 2015, 08:18:17 »
Kadir Tamer bey, bir hıyarlık var ama sizde değil... Bu sıkıntılar ARRL ci amcaların LoTW ye zor ulaşılan esrarengiz bir hava vermeye çalışması yüzünden oluşuyor. Basit değil, karmaşık görünmek istiyorlar. Bunu başarıyorlar da, ama kulakları neden sürekli çınlıyor onu anlayamıyorlar :)

Başarıya ulaşmak için hemen pes etmemek ve değişik alternatifleri denemek gerekiyor. Tıpkı hayatın diğer yönlerinde olduğu gibi... Loglarınızı çekmeyi başardığınıza sevindim. Hep birlikte hayırlı haberlerinizi bekliyoruz.
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA2OTT

« Yanıtla #18 : 08 Nisan 2015, 02:31:14 »
Evet Mete Bey,

Qrz.com da da hallettik bu işi. Ekranda ödüllerimiz tamam, sıra basılılarını beklemeye geldi :)
73 de TA2OTT

Çevrimdışı TA2OTT

« Yanıtla #19 : 28 Nisan 2015, 18:04:34 »
Basılı ödüllerim de geldi birde yanında araç stickerı yollamışlar hediye :)
73 de TA2OTT