Gönderen Konu: Contest log,  (Okunma sayısı 4369 defa)

Çevrimdışı TA2VO

Contest log,
« : 18 Ekim 2014, 14:13:10 »
Merhabalar,

Kullanımı kolay , ücretsiz , popüler contest logu tavsiyesi varmı acaba ? Öğrenmek için toplam birkaç saatim olacak ta ! 73.

Osman
Osman KIRATLI  TA2VO 

ANKARA

okiratli@gmail.com

Çevrimdışı TA3EP

Ynt: Contest log,
« Yanıtla #1 : 18 Ekim 2014, 14:32:33 »
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA5FA

Ynt: Contest log,
« Yanıtla #2 : 18 Ekim 2014, 15:03:06 »
Osman Bey ,
Başlangıç için AAtest en idealidir  15 dk da işi çözersiniz.

TA3GO Can beyin adım adım anlatımı var  Mete Beyin işaret ettiği linkte 
Dilerseniz elle tutulmuş bir logu sonradan Log programına kayıt videom var (Yarışma sırasında log tutmak en idealidir) izleyebilirsiniz.  http://www.youtube.com/watch?v=ZkcI_vdLGi8

Sizi bugünkü yarışmada görmek büyük mutluluk olur hepimiz için   üç beş QSO yapar pasımı atarım diyorsanız  elle tutun gönderin biz CBR formatına veririz.


Sağlıcakla
https://www.youtube.com/user/ta5fa?sub_confirmation=1
https://ta5fa.blogspot.com/
İzle >>> https://youtu.be/Kt_XnG0Th4M      Sonuç ;      "Etkili iletişimin %20'si bildikleriniz ve %80'i bildikleriniz hakkında nasıl hissettiğinizdir." - Jim Rohn

Çevrimdışı TA2VO

Ynt: Contest log,
« Yanıtla #3 : 18 Ekim 2014, 15:52:13 »
Merhabalar,

Aslında şu an işteyim akşama belki bir şeyler yaparım , asıl niyet haftaya inşallah . Haftaya kadar hazırlamam gereken şeyler var . Birincisi SWR metre ikincisi kulaklık mikrofon seti . Bakalım ne kadarını halledebileceğim haftaya göreceğiz . Bu arada bilgiler için teşekkürler . Şu an Winlog32 kullanıyorum memnunum ama konteste yönelik bir şey olursa daha faydalı olur diye düşündüm. Tekrar kolay gelsin. 73 .

Osman
Osman KIRATLI  TA2VO 

ANKARA

okiratli@gmail.com

Çevrimdışı TA3EP

Ynt: Contest log,
« Yanıtla #4 : 18 Ekim 2014, 16:03:38 »
Osman bey, sizin gibi bir ustayı gerçekten yarışmalarda görmek isteriz.

Başlamak için çok beklemeyin. Şu anda ben de görevdeyim, ama akşama evde olacağım ve hemen yarışmaya başlayacağım. Yarışma bizim saatle akşam 6 da başlıyor, çok şey de kaçırmamış olacaksınız.

AATest programı kurulum bile gerektirmiyor. Zip dosyasından klasöre çıkarıyorsunuz, çift tıklıyorsunuz ve hemen çalışmaya başlıyor. Önce kendi istasyon bilgilerinizi giriyorsunuz, sonra yarışma bilgisini (Worked All Germany) giriyorsunuz ve hemen çalışmaya başlıyorsunuz.

Alman istasyonları size 59 sinyal raporu ve bulundukları bölgenin kısaltmasını veriyorlar, siz de onlara cevap olarak 59 sinyal raporu ve 001 den başlayıp, 1 er artarak giden QSO sıra numarası veriyorsunuz. Karşıdaki istasyonun çağrı işaretini, QSO saatini (UTC olarak), aldığınızı - verdiğinizi loga yazıp kaydediyorsunuz. Yarışmanın özeti bu. Bir kez denerseniz, çok kolay olduğunu göreceksiniz.

Ama derseniz ki şimdi programı çözmekle uğraşmayayım, ona da okey, kağıda log tutun, loğları  emaille yollayın, gerisini biz halledelim. Mehmet beyin teklifini ben de tekrarlıyorum, size ve isteyen herkese yardıma hazırım. 73
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2014, 16:06:03 Gönderen: TA3EP »
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND