Gönderen Konu: YENİ BİR QRP  (Okunma sayısı 7461 defa)

Çevrimdışı TB3BTU

YENİ BİR QRP
« : 05 Mayıs 2014, 00:57:07 »
FORTY de çıkarma işleminden sonra birde toplama yapayım dedim  ve yaptım ve oldu çıkışı ırf510 ile  3W lık bir cihaz oldu 

QRP de 3 şeyden nefret ediyorum

1- PCB BASMAKTAN evde asitle masitle ugraşmayın  hakı    b....    geçiyo amatör adam pintidir ama siz fazla pinti olmayın dahada zarar ediyorsunuz  hazır alın daha karlı
2- MUAYYEN aramakmı diyeyim sarmakmı (muayyen sarımı kolay diyenler evde entegre imalatına başlamış hayırlı olsun )
3- Kutulama yapmaktan

AMA YAPTIKTAN SONRA ACCAYİP ZEVK ALIYORUM  TÜM QRP 'i cilere     73's başarılar

Sırada EFE QRP de TA3AMT Mustafa kardeşime TEŞEKKÜRLER  PCB Sİ MÜKEMMEL OLMUŞ

Çevrimdışı TA3OM

Ynt: YENİ BİR QRP
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2014, 10:16:08 »
Serkan günaydın, yeni QRP cihazın hayırlı olsun, performansı nasıl ?
Küçük bir not ileteyim, efe qrp yapmaya başladıysan pcb de resimde işaretlediğim yer firmanın hatası sonucu bazı pcb lerde kısa devre olmuş. Seninkide kısa devre problemli pcb gördüğüm kadarıyla, X9 un U4 ün 1. pinine giden hattı gnd ile kısa devre. Orayı ayırıver sana zahmet, kahve içmeye beklerim 73.

Çevrimdışı TA1CH

« Yanıtla #2 : 05 Mayıs 2014, 10:22:37 »
Eline sağlık   bana dds öğreten Serkan usta   ben henüz okumayı yeni  öğreniyorum cıkartmanın hakkını veremediğimden toplamayı öğrenemedim  efeyi bir  türlü bitiremedim
bitersede toplamadan cıkartarak yapmayı deneyeceğim  bakalım calışacakmı .  73

Çevrimdışı TA3EN

« Yanıtla #3 : 05 Mayıs 2014, 11:20:49 »
        Serkan Bey Kardeşim,
        Ellerine sağlık, Güzel olmuş. QRP ile konuşmanın zevki çok cihazda yoktur. Devammm...

Çevrimdışı TB3BTU

« Yanıtla #4 : 05 Mayıs 2014, 12:07:45 »
forty le aynı yd1jjj devresi kristalleri degiştirince forty le aynı oluyor işin eb güzel olayı malzeme daha az olması kahve içmeye gelecegim hayırlı işler

Slm lar Mesut abi   çok tez canlısın ondan
ben qrp ye yeni başlasam efe den başlarım neden dersen potlar çok turlu olması avantaj malzeme turkiyrdeki buluna bilen malzemeye göre çizilmiş

Eskiden öylemiydi malzemeyi yerine yerleştirebilmek için modifiye yapmak gerekiyordu yok 2 ileri 1 geri 14 saga 4 sola sar oluyo diyorlardı sonra olmuyordu soruyorduk egg benimkinin rengi mavi sen sarmışın siyah         yok penbe daha iyi mor biraz zırltı yapıyo  yok troid sarı olmaz kahve olur  yok o der ben kömürü makkapla deldim tel sardım troid oldu manyak çalışıyo :) asiti fazla sallamamışsın pcb kötü çıkmış fazla salla :) 

Abi alo kardeşim ben geliyorum bana 1 tane yapsana bitti veya Abi hazırla herşeyi ben evde birleştireyim bitti malzeme arama derdi yok şu yok bu yok

Bi kardeşimin lafı herzaman kulagımda

1 BARDAK SÜT İÇMEK İÇİN İNEK ALMAYA GEREK YOKK SAYYGILAR

Çevrimdışı TA3IHD

« Yanıtla #5 : 07 Mayıs 2014, 00:15:13 »
Serkan merhabalar;

Kolay gelsin, kendi yaptığın cihaz, toplamada olsa, çıkartmada olsa, çirkinde olsa yapana süper mükemmel geliyor. 73.