Gönderen Konu: Gerçek midir? Yapmaya değer mi?  (Okunma sayısı 17192 defa)

Çevrimdışı TB1BIG

Çevrimdışı TB2NDY

Ynt: Gerçek midir? Yapmaya değer mi?
« Yanıtla #1 : 24 Mart 2014, 02:33:20 »
Ben ERKE DÖNERGECİ üzerine bişey tanımam... :)

Çevrimdışı TA7R

« Yanıtla #2 : 24 Mart 2014, 03:12:43 »
Gerçektir . Ancak yakınında kesinlikle bir kısa dalga vericisi veya enerji dağıtım istasyonu veya yüksek gerilim hattı var.

Çevrimdışı TA2CR

« Yanıtla #3 : 24 Mart 2014, 07:41:10 »
ben bazı buna benzerlerini denedim olmadı ya ben başaramadım yada sahte.......

Çevrimdışı TA2AFA

« Yanıtla #4 : 24 Mart 2014, 20:45:03 »
devrenin hilesi görmek istiyorsanız aşağıdaki linki tıklayın :)

https://www.youtube.com/watch?v=QRSGjC0K4bw

Çevrimdışı TB1BIG

« Yanıtla #5 : 25 Mart 2014, 21:43:01 »
Bilgilendirme için teşekkür ederim. 73 de (S.A.F) Amatör TB1BIG

Çevrimdışı TA1XX

« Yanıtla #6 : 26 Mart 2014, 00:23:21 »
Sevgili gökan bende çok uğraştım fakat başarılı olamadım güneş su rüzgarın dışında fizik kuralları beleş elektrik üretimine izin vermiyor malesef kalan Sağlıcakla 73
QTH LOCATOR
   KN41LA
İSMAİL ÇAKIR

Çevrimdışı TB6BHK

« Yanıtla #7 : 30 Mart 2014, 19:49:52 »
Sayın  Şiştolu kardeş
Adamın biri Ankarada, eski yıllarda var olan  ama şimdi nerdedir bilmiyorum Ata sanayiinde işporta televizyon alıcı anteni satıyordu. V şeklinde iki teleskopik anten. Çubukların dip kısmına bir neon lambası değdiriyor ve iyi bir anten bu lambayı yakar diyordu. Yine İstanbulda şişlide Etfal hastanesinin giriş sırasında bir memur cebinden kontrol kalemini çıkardı, kalem kıpkırmızı ışık veriyordu.
Siz İstanbullusunuz. Mıknatis denen aracın ne kadar hünerli olduğunu bilirsiniz."eski yılların magazin haberleri. Bu araç bir lastik top içerisine konur ve çamaşır makinesi içine atılırsa kireç çözücü görevi görür. icabında deterjan tasarrufu sağlar. Birileri bu lastik topları halka para ile satar. Ancak  şu son yıllarda artık bu satıcıları fazla ortalıklarda göremiyoruz. Bazıları şu olur şu olmaz demiyorlar sadece satıyorlar. Bileğine bir bakır halka taktın mı? romatizmaların  hemen ortadan kalkar. Plastik bir halka taktın mı? kaybettiğin dengeni tekrar geri kazanırsın."
Videoda adam hareketsiz duran  7 turluk bir bobinin  yanına yine haraketsiz bir mıknatis koymuş elektrik üretiyor.  Biri çıkıpta bu olayın matematiğini çıkarsa İsmi Fizik kitabına yazılır.
Değerli Gökan Bey beni niye böyle abuk subuk konuşturuyorsun?
sağlıcakla    73!   Hüsnü Köktürk   

Çevrimdışı TA1CH

« Yanıtla #8 : 30 Mart 2014, 19:59:31 »
Hüsnü bey ağzına sağlık .

Çevrimdışı TA1LC

« Yanıtla #9 : 30 Mart 2014, 22:01:34 »
:) :)

Çevrimdışı TA4HI

« Yanıtla #10 : 17 Nisan 2014, 00:33:53 »
slm size katılıyorum böyle bişi olsa hicbir ülke nükler enerşi ile ugraşmaz dev mıknatısları kur alsana bedava enerji her eve 1 kilo gramlık mıknatıs yeter hi hii

Çevrimdışı TA2AOG_SK

« Yanıtla #11 : 20 Mayıs 2014, 00:36:35 »
Videodaki tek gerçek;  4.813.024 görüntüleme  ile bundan kazandığı reklam parası.

Yanında HF verici olsa bile sistem DC üretmez AC üretir. Bobin uçlarında AC olur. Bunu en az bir diyotla doğrultması gerekir ki DC elde etsin.
Osman Güler
TA2CMC (eski çağrı işareti)

Çevrimdışı TB5X_SK

« Yanıtla #12 : 20 Mayıs 2014, 11:57:19 »
Hiç yoktan enerji üretemezsiniz.
Bu doğanın kanunu..
Enerji başka enerjilere dönüştürülebilir ama yoktan var edilemez..
TB5X
QTH : Niğde LOC : KM77hx | http://www.mehmetdivili.com

Çevrimdışı TA1MK

« Yanıtla #13 : 16 Haziran 2014, 22:56:31 »
Selamlar
linkteki yazıyı okumanızı tavsiye ederim teorik olarak tamam ama uygulamada nasıl olacak bilgi yok.o zaman yaşadaık qso yaptıkça evin elektriğini beleşe getiririz:)
73 de TA1AMO

http://muhendisce.net/elektromanyetik-dalgalarla-enerji/

Çevrimdışı TA3IHD

« Yanıtla #14 : 23 Haziran 2014, 14:30:30 »
Yoktan enerji elde edilemez, enerji başka bir enerjinin dönüştürülmesi ile olur.
Yani: ısıdan elektrik, elektrikten ısı, hareketten ısı, hareketten elektrik, daha çoğaltmak mümkün. Ama durdukyere elekrtik üretilemez.

Yani kömürü yakarsın suyu buharlaştırırsın basınçlı buharla tribun'i döndürür, bununlada jenaratörü döndürürsün, elektrik üretirsin. Yahut, rüzgar kanatları çevirir buda jeneratörü çevirir.
Radyo aktif element kontröllü parçalanır, ısı üretir, bu ısı suyu buharlaştırır bu basınçlı buhar tribuni buda jeneratörü döndürür.
Yüksekten düşen kinetik enerji sahibisu tribun'i çevirir buda jeneratörü.

Diesel lokomotifte; Kırmızı olan 4000 HP, Beyaz olan 9000HP diesel motor Lokomotifteki büyük Jeneratörü çevirir buda lokomotifteki 12 tekerleğin her birinde bulunan 12 adet güçlü elektrik motorlarını çevirir lokomotif yürür.
Yani ya insanlarla dalga geçmek için yada insanların aklı ile oynamak için böyle savlar ortaya atmak çok komiktir.
Özet olarak enerji yok olmaz- dönüştürülür. 73. 

Çevrimdışı TA3IHD

« Yanıtla #15 : 23 Haziran 2014, 14:43:01 »
Germanum'un ışığı görünce elektrik ürettiğini, yani germanyunun sadece enerjiyi ışıktan elektriğe çeviren bir aracı olduğunu yazmadan geçemeyeceğim..

Çevrimdışı TA2OEJ

« Yanıtla #16 : 24 Haziran 2014, 20:54:53 »
ben bu işte bir numara olduğunu düşünüyorum çünkü; havadan gelen rf sinyali  o bobin üzerinde alternatif akım etkisi yaratacaktır motor ise dc akımla çalışan bir motor  en azından bobin ucunda  akımı doğrultucu basit bir diyot olsa gerçek olabilir diyebilirim fakat oda yok dolayısı ile dc motorun tam tur dönebilmesi olanaksız. şayet motor ac olsaydı bu seferde  9 voltluk pil ile dönmeyecekti.
Serdal KONAKCI

Çevrimdışı TA2OEJ

« Yanıtla #17 : 24 Haziran 2014, 21:00:01 »
geçenlerde gazetede okudum havada dolaşan atıl rf sinyallerininden enerji elde etme nicola teslanın hayali olabilir mi olabilir diye düşünüyorum  fakat sadece ac ve gücü ne kadar olabilir kilowatlara çıkar mı? kurulan tesis üretilen enerjiyi karşılar mı bilinmez...
Serdal KONAKCI

Çevrimdışı TA3IHD

« Yanıtla #18 : 26 Haziran 2014, 09:34:39 »
RF sinyallerinin bobin uçlarında DC oluşturabilmesi için iki önemli şart gerekli
1- Verici istasyona çok yakın olmalısınız,
2- Verici istasyonunuzun gücünün en az 80-100 KW güçte olması gerekir.

Ben ve arkadaşlarım, Trabzonda okurken, Trabzon radyo vericisi bizim yurttan 300m kadar ötedeki tepede idi. Bir orta dalga bobinine lamba takmış ve gece lambası olarak kullanmıştık.
((Ancak 500-600m sonra bu sonucu alamıyorsunuz.
Işık, RF enerjisi, mesafenin karesi ile ters orantılı olarak zayıflıyor. (e= E/L2)  ))
 Zaten buradada ortada mevcut bir büyük enerji var. Biz sadece bu enerjiyi açığa çıkaran bir düzenek yapıyoruz.
Yani yoktan enerji üretilmiyor.

Çevrimdışı TA2MES

« Yanıtla #19 : 28 Haziran 2014, 10:33:00 »
Endüktanslar (bobin) alternatif enerji ile indüklenebilir ve bu suretle enerji aktarmakta kullanılabilir.
Doğru olsaydı bile videoda bobin uçlarında oluşan enerji alternatif akım şeklinde olmalıydı ve böyle birşey olsaydı bile dc akım motorunu çalıştırması için tekrar doğrultulması gerekirdi oysa videodaki motorun arkasında pozitif ve negatif girişleri işaretli bulunmakta,yani dc akım ile çalışmakta ve direkt bağlıyor.
Bir bobine wireless olarak  enerji iletmek ve sargılarda bir emk alanı oluşturmak istiyorsanız titreşimli,yani bir frekansı olan akım kullanmalısınız.
  Mesela 220/12V  bir düşürücü transformatöre 220v dc verirseniz çalışmaz,aynı şekilde segonderdeki 12voltluk kısımdan 12v dc verirseniz primer tarafından 220v alamazsınız ancak dc 12v gerilimi kesintili verirseniz yada 12v ac olarak girerseniz diğer taraftan dönüştürme oranında kayıplardan sonraki alternatif enerjiyi alabilirsiniz,tıpkı klasik ateşleme sistemlerindeki platin örneğindeki gibi.
TA2MES
Erhan SEZİNCE
SAKARYA
Gsm : 543 232 41 08
Bilmek için paylaşmak,paylaşmak için bilmek gerek.
73'S