Ana Sayfa > Neler, neler yapmışlar! ***

SO2R

<< < (3/10) > >>

TA2FE:
Oğuzhan ,

Benim anten 7/14/21/28 yagi  dolayısı ile orada kullanılmak üzere düşünmüştüm . 80 ve 160 için ilave anten aynen şemadaki gibi düşünüyordum. Biraz yazılım işi ilgi alanıma girmediği için 2 bilgisayar ve  ayrı çalışma zor olabilir düşüncesi ile biraz da yalnız kaldığım için fikri rafa kaldırmıştım .

Anten anahtarı elektronik olmak zorunda değil se oda var BIRD olarak mevcut zannederim 2 tane de çıkar
Eh gerisini  de sen halledersen bu iş olur gibi .

Selamlar
Emin

TA2NC:
Emin hocam yakinda calismalara basliyorum. Bakalim neler cikacak :)
SO2R kontrol kutusu anten seciminden ziyade RUN/MULTI telsizlerinin PTT ve Ses ayristirilmasi icin kullaniliyor. O taraf manual biraz zor..

Ama 2x6 anten box yerine manual  idare edilmesi tabii ki mumkun.

Bir baslayalim bakalim neler cikacak ortaya..
Hazir yaninda ben once kontrol kutusunu hayata gecirmeyi, pesinden de kendi filtrelerimi yapmayi planliyorum. Tabii onun icin bobin tarafi elde yapilsa da, guzel yuksek guclu seramik disk  kapasitorler lazim olacak.
Hurdadan cikar umarim ;)

TA2FE:
Oğuzhan Selam

Sen kondansatör değerlerini bir çıkar bende ona göre hurdacıya bir bakayım :) :)
Selamlar
Emin

TA2NC:
Heheh anlasildi.

Bu arada butun gece arduino icin yazilmis bir so2r controller kodunu inceledim ve yukledim
Arduino mega icin yazilmis.
N1MM den aktif radyoyu sectiginizde ptt ve tx audio yu oraya switchliyor.
Ayrica yine n1mm uzerinden secilmis olan ilgili antene otomatik switch ediyor.
her birinin portu ayri ayri secilmis.
İstendigi takdirde, manual e gecirilip cihazin ustune ilave edilecek bir dugme yardimi ile de hangi telsizi tx hangisini rx yapacaginiz, hatta her iki telsizden gelecek sesi ne oranda mixleyeceginiz bile belirlenebiliyor.
dokumantasyonu pek iyi degildi.
Duzgun bir hale getirip , turkcelestirip paylasacagim bakalim.

TA2FE:
Oğuzhan Selam,

Bilgi için teşekkürler. ben N1MM kullanmıyordum ama baskılara dayanamayıp biraz öğrenmeye çalışacağım .
Selamlar

Emin

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git