Gönderen Konu: Minicom (AMD PIC) mini bilgisayar bios flashlama ve windows xp kurulumu  (Okunma sayısı 10758 defa)

Çevrimdışı TA3IYS

Echolink ve diğer işlerimiz için kullanabileceğimiz ucuz ve az güç harcayan bir bilgisayardan bahsetmiştim. Kurulum kılavuzunu güncelledim. Gerekli araçlar ve sürücüleri toparladım.
Sitesinde okuduğum kadarıyla echolink sistem ihtiyaçları çok düşük. Frekans tahsisi nasıl oluyor bilmediğim için echolink röle kurmayı denemedim. Deneyen arkadaşlar burada deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.

Kurulum kılavuzu: https://dl.dropboxusercontent.com/u/27429202/Minicom%20AMD%20PIC%20Bios%20flash%20i%C5%9Flemi.pdf

Araçlar ve sürücüler: https://dl.dropboxusercontent.com/u/27429202/Minicom_Kurulum.zip

73

Çevrimdışı TA6AE

Evet arkadaşlar, biz   TA6AO abi ile Minicom 1mm aldık, win XP kurduk ve ekolınk yükleyip çalıştırdık. bu akşam biraz test ettik sonuç güzel. sistemi  tam kurulum yapıp bir kaç gün denedikten sonra gelişmelerden ve sonuçtan ayrıca bilgi verilecektir 73..
Serdar TOKUR/SİNOP
0505 485 88 18
Telsizim Olmadan Asla...

Çevrimdışı TA3IYS

Serdar bey elinize sağlık. lite konusunu akşam araştıracağı
73

Çevrimdışı TA6AE

Arkadaşlar Minicom pc yi programladık bir süre ekolinkte kullandık, normal olarak çalışıyor. XPnin ve  ekolink in çalışması gayet güzel ancak tek bir sorun  var, bir süre çalıştıktan sonra usb-rs232 çevirici port çıkışı açık konumda kalıyor ve cihaz lokale TX de kalıyor. Bu problem normal PC de ki sistemde de olmuştu ancak kısa sürede kendiliginden ortadan kalktıgı için sebebini araştırmamıştım. bu sefer araştıracagız. aşagıya birkaç tane de foto ekledim. 73..
Serdar TOKUR/SİNOP
0505 485 88 18
Telsizim Olmadan Asla...

Çevrimdışı TA6AE

.
Serdar TOKUR/SİNOP
0505 485 88 18
Telsizim Olmadan Asla...

Çevrimdışı TA3IYS

Elinize sağlık. Alet küçük, telsizlerin arasında kamufle olmuş. USB>Seri dönüştürücü sorunu inşallah hallolur. Sürücüleri güncellemeyi ve seri port gelişmiş ayarlarını kurcalamayı denediniz sanırım.
İçini açınca söyle metalik bir görünümü var. Rack mount modüle benziyor.

73

Çevrimdışı TA3IYS

Echolink kurmak için hangi frekansı seçmem gerekiyor. Aşağıdaki yazıyı buldum ancak kararsızım, dernek gibi biryere haber vermem gerekiyor mu? Simplex frekansla çakışmaktan çekiniyorum. 144.962,5 gibi buçuklu frekanslar seçebilir miyim?

Alıntı: "Turkiye Band Planina Göre Echolink Simplex RF Frekanslari

Cok Amacli Cogul Amatore Hitab Edecek Kapsama Alani Genis Olanlar icin ve Link cogunlugunda kullanilacak frekans boslugu Birinci plan 144.850--144.875 --144.900 -- 144.925 -- 144.950 -- 144.975 MHz'tir. Cok ihtiyac halinde Baskalarinin Kullanmasini istemeyenler gibi veya kissisel kulanim icin Kapsama Alani Az Olanlar icin ikinci plan -- 144.867,5 -- 144.912,5 -- 144.937,5 -- 144.962,5 -- 144.987,5 MHz kullanilabilir Bize dusende duzenli sekilde bu frekanslari kullanmak ve rahatsizliklari azaltmaktir.
Link Calistiracak Arkadaslarin Birlik ve Beraberlik ve Frekans Olarak Turkiyede Plana ve Düzene Oturmasi icin arkadaslarimizin Kesinlikle 144 Mhz ,i Tercih Etmeleri Rica olunur..
73s de TA2B "

Çevrimdışı TA6AE

yunus bey selamlar. evet ekolınk icin herhangi bir ruhsat tahsis veya izine gerek yok 144.850 ile 144.975 arası istediginiz boş olan bir frekansı secebilirsiniz.  73..
Serdar TOKUR/SİNOP
0505 485 88 18
Telsizim Olmadan Asla...

Çevrimdışı TA5AHY

merhabalar dropbox linkleri ölü yeni link verebilirmisiniz.
minicom sürücü ve araçlarına ihtiyaç hasıl oldu echolink için xp kurmam gerekiyor.şimdiden teşekkürler.