Gönderen Konu: Amerikalı E_mail ile bana Forty2 yi sordu..  (Okunma sayısı 7873 defa)

Çevrimdışı TA3IHD

Amerikalı E_mail ile bana Forty2 yi sordu..
« : 10 Kasım 2013, 18:16:07 »
Arkadaşlar, Youtube'da birkaç Forty2 görüntüsü yayınlamıştım. Ara sıra dünyanın çeşitli ülkelerinden cihaz ile ilgili sorular soruyorlar. Bugünde bir Amerikalı "Forty2 yi yapmak istiyorum,  PCB yi nereden aldın" diye soruyor. Bende "kendim yapıyorum" diye cevapladım. Pozitif 20 imalatını anlattım ve biraz detay verdim.
Yani hep biz onlardan öğrenmeye çalışıyoruz, ama bazende onlar bizden öğreniyorlar.
Bilgi paylaştıkça değerleniyor.

""Juan Carlos Berberena Gonzales...         FORTY 2 PCB...""

Hi DUNDAR
I was wacthing your  video with the FORTY 2 and I would like to build up.
Please let me know Where Can I get the PCB?
I'll apppreciate
Thank you in advance
Jc
WJ6C ex/CO6BG

Çevrimdışı TA8AT

Ynt: Amerikalı E_mail ile bana Forty2 yi sordu..
« Yanıtla #1 : 10 Kasım 2013, 18:37:55 »
Adnan abinin pcb'ler nasıl?
I LOVE İCOM

Çevrimdışı TA3IHD

« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2013, 09:32:06 »
Doğrudur Onur, Adnan'ın PCB leri mükemmel.

Adnan, yaptığı pozlama aparatı ile kendini benden bir adım öne attı. Onu tebrik ettim, bir daha tebrik ediyorum.
Birde burada Bitlikte, Bizmut ile kalaylama konusu vardı. Adnan veya sen, İzmire giderseniz bu bizmutu araştırsanıza? Bir süre sonra kutu almak için bende gideceğim araştıracağım. PCB leri Bizmut ile kaplarsa sonuç mükemmel olacak.

Adnan ın Forty2 transceiver de durumu nasıl? 73..

Çevrimdışı TA8AT

« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2013, 20:39:53 »
Evet abi bu kalaylama yönteminin videosunu bende izledim. Şahsım olarak İzmir'e gidersem araştıracağım.

Ayrıca Adnan abiyi (TB3BDN) sormuşsun. Kendisi forty-2 qrp konusunda tam anlamıyla bahtsız çıktı. Yurt dışından getirttiği 1971 transistör sahte çıktı. Yerine 1969 taktı oda 0.5 wattı geçmedi. Enson dün benim çalışan qrp nin rx-tx tüm ölçümlerini yaparak yazıp kendi devresinde analiz ettik. Neosid yani muayyenlerinin uygun olmadığına karar verdik.
 Bu gün itibariyle benim izin bitti mesaiye başladım kendisi bir ilerleme kaydettimi bilmiyorum. Televizyon tamircisi tabiriyle kendisi olmadı şaseyi değiştiririz diyordu :))
I LOVE İCOM

Çevrimdışı TA3IHD

« Yanıtla #4 : 11 Kasım 2013, 21:06:23 »
2SC1970 var diyordu. 1970 taksın, şimdilik 1W lık çıkış yapsın bununla  IRF530 ile PA yapsın, 5-10 W alır. Biraz kulağı tersten göstermek gibi oluyor ama 1970 ile denerse hiç olmazsa devreyi çalıştırdığından emin olur, sonra illaki 1971 bulur, o zaman taktığında cihaz hazır olur.

Çin'e 2, 3 ayrı yere ismarlasın, 1 er tane; en az biri sağlam çıkar.73..

Çevrimdışı TA3ALS

« Yanıtla #5 : 12 Kasım 2013, 08:29:54 »
2sc1971 yerine İrf 510 u kullanmayı neden düşünmüyorsunuz? Base (Gate) tarafında bir iki ufak değişiklik gerekiyor. Gayet iyi çalışacağına eminim.