Gönderen Konu: BİR VFO-DDS ÇALIŞMASI  (Okunma sayısı 52511 defa)

Çevrimdışı TA1CH

Ynt: BİR VFO-DDS ÇALIŞMASI
« Yanıtla #60 : 12 Ekim 2013, 22:16:00 »
Ekrem hocam elinize sağlık güzel kutulamışsınız inşallah sesinizi duymak ümidiyle 73

Çevrimdışı TA3EN

« Yanıtla #61 : 13 Ekim 2013, 09:10:00 »
Ekrem Bey. merhabalar.
İşçilik ve kutulama da güzel olmuş. Sesinizi de duyalım.
 73...

Çevrimdışı TA3IHD

« Yanıtla #62 : 13 Ekim 2013, 10:41:27 »
Çok güzel bir cihaz olmuş. Gülegüle kullanın. Sesinizide duymak isteriz.  73..

Çevrimdışı TA4EM

« Yanıtla #63 : 13 Ekim 2013, 13:46:17 »
Sayın
TA3AMT,TA3EP,TA1CH TA3EN ve TA3BVW iletileriniz için teşekkür ederim.Taşındığım eve henüz çatı anteni düzeneği yapmadım,şimdilik malum rezonanslı çubuk antenle,seyrek de olsa denk geldiğinde sesimi duyarmaya çalışıyorum.Bu vesileyle tüm amatör dostların Kurban Bayramı'ni kutlar esenlikler dilerim.73's.TA4EM
Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir
M.Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı TA3IHD

« Yanıtla #64 : 09 Haziran 2014, 19:02:59 »
Ekrem hocamın tanıttığı bu DDS i 7 aydır kullanıyorum. Yaptıklarımdan biri sürekli osilasyon yapıyordu sırf o yüzden 2 adet daha alıp onlarıda yapmıştım. Onlar sorunsuz çalışıyordu.
Osilasyon yapan DDS devresini hurdaya çıkartmadan önce tekrar gözden geçirdim, baktımki 12V besleme girişine takmam gereken 1000mikro faratlık kondansatörü takmadığımı farkettim, yerine taktım, osilasyon kesildi.

Şunu söylemek istiyorum, bir DDS kiti kondansatörsüz normal çalışırken, diğer bir tanesi osilasyon yapabiliyor.

Pek tabii ki herkes benim gibi dikkatsiz olmayabilir, ancak şemadaki 12V besleme girişine 1000Mikro Farat kondansatörü ihmal etmeyin.73..

Çevrimdışı TA3ALS

« Yanıtla #65 : 08 Aralık 2014, 11:02:46 »
LU5DJV Bant anahtarlı DDS projesini de yayınlamış. Bugün fark ettim. Multibant cihazlarda dds kullanmak için zorunlu bir durumdu. Bu devreyi yapanlar varsa tecrübelerini yazabilir mi? Bug var mı? Uzun süreli çalışmalarda sıkıntı çıkarıyor mu? vs..
Adres:
http://lu5djv.blogspot.com/p/vfo-with.html
selamlar...

Çevrimdışı TA4J

« Yanıtla #66 : 08 Aralık 2014, 12:11:11 »
Ali bey merhaba

LU5DJV arkadaşın yaptığı VFO DDS i control arabirimi olandan ben yapmadım lakin daha önceki projesini yaptım gayet kararlı çalışıyordu 40m. de kullanmıştım. sonrasında Kütahyadan bir arkadaş istedi ona gönderdim.

Şimdiye kadar QRP cihazlarda multiband yapan görmedim. O yüzden deneyende olmamıştır tahminimce.
TA4J
(ex. TA4PR)
Ali PARGAN
Aydın

Çevrimdışı TA2KX

« Yanıtla #67 : 15 Aralık 2014, 09:27:24 »
Forty1 malzeme listesi var mıdır acaba? Şükrü Özkarabacak hocam kritik malzemeleri gönderiyor ama bu işin acemisi olarak diğer malzemeleri almak için malzemeciye bir kere gidip eksiksiz tamamlamak istiyorum.