Gönderen Konu: DDS'i başarıyla çalıştıran Öncüleri tanıtıyorum....................  (Okunma sayısı 29347 defa)

Çevrimdışı TB3BTU

Dün 1 saatlik görüşmeyi   qso yu videoya alacaktım vaz geçtim :)  işte işin tadı burda ben hazır alsaydım bukadar zevk alamazdım

Abi mesutta daha öncedende cihaz vardı

MİLYON $ lık cihazın olsabile el yapımı qrp bir başka bakıyor

Çevrimdışı TA1CH

hazır cihaz olması başka birşey qrp yapmak başka  Hulusi usta  sen de alsan  yinede qrpden vaz gecemeyeceksin  ben yapıp başka arkadaşlara veriyorum   bu gunedek 5 tane yaptım  3 tanede yolda  .tesbih ceker gibi kart diziyorum  insanı dinlendiriyor 73

Çevrimdışı TA3IHD

Aynen;

İnsanın, dizdikçe dizesi geliyor. Hele şimdi mavi muayyenlerle, 7,5W ve çok temiz bir çıkış.  Bu işi öğrendiğimi gösteriyor.

**** Bu gün Luc Pistorius'a  Forty2 - Board1 deki C53= 100piko' yu sordum ( Forty1 de  C54), Dedimki; şemada mutlaka hata yoktur ancak bizimmi bir hatamız var? Çünki 100p iken 50-100mW; 10n yapınca 7W acaba 100p doğrumu? diye kibarca sordum.*************  Bakalım ne cevap verecek... 73..

Çevrimdışı TA1CH

cevap geldimi .

Çevrimdışı TA3IHD

Ya bıktı artık cevap vermeyecek, ya henüz bir cevap bulamadı düşünüyor, Yada cevap için henüz vakit bulamadı veya veya daha mail'i görmedi. Bak sana 4 seçenekli cevap..
Bekleyip göreceğiz.

3-5 kere yazmıştım, belki " Bu ne yahu adama yüz verdik, her gün soru soruyor, yeter artık" demiştir.

73......

Çevrimdışı TA1CH

qrp duayeni Hulusi usta dan bizzat ders aldım  qrp nedir nasıl yapılır teşekkürler usta

Çevrimdışı TB3BTU

Çevrimdışı TA1CH

İnsan bir göbeğini iceri cek der

Çevrimdışı TB3BTU

TA1CH Yaptıgı   antenin boyu 1 metre 40 metrede,  severe 1.1 mükemmel performas cayır cayır çalışıyor eline saglık mıklatıslı monte derdiyok tak kullan

Çevrimdışı TB3BTU

Ramazan olmasaydı Ehli keyife ordan alsancakta benim yiyenin eko bara  götürecektim göbekleri büyütmeye ordan karşıyakaya köşkte nargileye

Çevrimdışı TA1CH

O işler bize ters usta sağol. Su yeni dds projesini ne zaman yazılımını bitirecen merakla bekliyoruz.

Çevrimdışı TA3IHD

QRP toplantısı çok iyi geçti. Bizleri ziyaret eden Mesut Öz kardeşime çok teşekkürler.
Çok sevindim, çok memnun oldum..73...

Çevrimdışı TA3IHD

Evet Mesut;

Benim emektar ve 10W çıkış veren akıllara zarar, olağanüstü ancak ne yapsınki Forty-1 olduğu için gözden düşüp saltanatını Forty-2 ye kaptıran cihzım...  Ağlıyor, DDS bekliyor, ama...... işte ama.....  73....

Çevrimdışı TA1CH

usta  ben teşekkür ederim beni  konuk ettiğiniz için  forty kac olursa olsun hepsi  aynı cihaz  sonunda dinleyen ve gönderen kat aynı  dds ci serkan  şimdi ona ddsten bir kac frekans nasıl cıkartılır onu halletmesini rica ettim calışıyor   bitirsin  dds kolay  hallederiz . selamlar usta

Çevrimdışı TB3BTU

Son olan olaylardan dolayı dikkat dagıldı çalışmaya devam geç olsun güç olmasın

DDS DEVRE PCB

Çevrimdışı TA1CH

serkan bu plaketi bastırıp nasıl yapabiliriz o halde yayınlarmısın  nasıl  yazdıra biliriz

Çevrimdışı TA3IHD

Serkan, görünüşe göre mükemmel bir devre olacak.
Sen bize aldırma şaka yapıyoruz..73

Çevrimdışı TA3IHD

İlk göz ağrım, forty1, 15V da 10W veriyor.
Almasıda mükemmel. DDS takınca süper olacak. 73..

Çevrimdışı TA3IHD

Serkan, PCB'yi pozitif20 ile yaz bitmeden birkaç tane yapabilirim.

Çevrimdışı TA1CH

ustacığım  galiba eksik malzemeler var  kristalleri göremedim  kristalsiz calıştırmanın bir sırrımı var  bak bu sırrı anlatmadın bana  yine gelmek gerekecek  yanına zaten usta  tam sırrı vermezmişki hep öğrenciler arayışta olsun diye  73