Gönderen Konu: Yeni PLL- Transceiver QRP projeleri.  (Okunma sayısı 6169 defa)

Çevrimdışı TA3IHD

Yeni PLL- Transceiver QRP projeleri.
« : 22 Haziran 2013, 10:32:46 »
Arkadaşlar,

Ne olursa olsun, proje bitti, hepsini yaptım artık sonuna geldim desemde, özel bir durum herşeyin yeniden başlamasına sebep oldu.

O gün kargo beklemediğim halde kergo geldi. Paketi açtım, 4 adet benim için efsane "neosid 5154"
Özel kutusunda. Tekirdağ Teknik Elektronik Metin Korkmaz Bey göndermiş.
http://www.telektronik.com/  sanki piyangodan para çıkmış gibi hatta daha fazlası bir sevinç.

Yeni projeleri tetikledi. Gelde yeniden başlama. Telefon açtım. Tanıştık konuştuk. Geçen sene gittiği Almanya'daki "Ham Radyo" fuarından almış.

Hemen yeni PCB leri hazırladım, mevcut malzemeleri gözden geçirdim. Eksikleri zamanla tamamlarım. Acele yok, bu keyif işi artık. Yavaş yavaş yapacağız.. Bu işin püf noktalarını iyice öğrenip, birde orijinal muayyenleri bulunca keyfi bir başka oluyor. 
Herkese  73....

Çevrimdışı TA3IHD

Ynt: Yeni PLL- Transceiver QRP projeleri.
« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2013, 10:50:57 »
Metin Korkmaz bey, Neosid'leri hediye olarak gönderdi. Gerçek amatör. Kendisine sonsuz teşekkürler...

Çevrimdışı TA1CH

« Yanıtla #2 : 22 Haziran 2013, 22:41:00 »
usta banada mc 145170  meşhur pll entegresi lazım bende birilerine teşekkür etmek istiyorum

Çevrimdışı TA3IHD

« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2013, 07:55:09 »

Mesut, geçmiş olsun!

Sende MC145170p2 entegresi vardı. Ne yaptın? Entegreyi bozdunmu?
Yoksa Çinli bozuk entegremi gönderdi. Gerçi Çinliler dürüst davranıyor. Bana hiç bozuk mal göndermediler. Olur ya bir şanssızlık. Onlara yaz, paranı hemen iade ediyorlar, veya yeni bir malzeme gönderiyorlar.  73...