Gönderen Konu: ARTIK BİR QRP İSMİM OLDU "PARDUS-RX"  (Okunma sayısı 21516 defa)

Çevrimdışı TA3EN

Ynt: ARTIK BİR QRP İSMİM OLDU "PARDUS-RX"
« Yanıtla #20 : 14 Temmuz 2013, 12:23:09 »
         Mert Bey merhabalar,
         PARDUS-RX'i sorunsuz çalıştırdığınıza  ve kullanmakta olmanıza çok sevindim. Hayırlı günlerde kullanın. Frekansını genişletmeniz iyi olmuş. Buralarda malzeme edinme sıkıntısı büyük.
        Evet "pardus" ismini ilk ben kullanmıyorum. Yıllar önce  sizin de dediğiniz gibi tübitak "Pardus" adında bir yazılım yani PC İŞLETİM SİSTEMİ (windows gibi) yapmış ve bunu halen geliştirmeye çalışıyor. Ücretsiz kurulum veriyor. Bulunan hatalar bildirilerek iyileştirilmesine çalışılıyor. Bunu önemi de bir çok ülkede stratejik önemi olan kamu kuruluşları bu tür kendi yazılımlarını kullanıyorlar.Güvenli olsun diye.
Belkide aynı amaçla yapılan ve milli bir yazılımımız olaması düşüncesiyle oluşturulan bir yazılımdır diye düşünüyorum.
        Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.          73...

Çevrimdışı TA8AT

« Yanıtla #21 : 14 Temmuz 2013, 17:37:34 »
Devrede, isimde hayırlı uğurlu olsun hocam.Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Sitenizdeki pic 16f84'lü frekansmetreyide yaptık çok güzel çalışıyor. Gültekin beyin ilave ettiği fırın devresinide ntc elime geçince haftaya tamamlayacağım. Yurtdışından döndüyseniz frekansmetredeki swich'lerin tek tek nerelerde kullanıldığını sormak için sizi aramak istiyorum. Sağlıcakla kalın. 73..
I LOVE İCOM

Çevrimdışı TA3EN

« Yanıtla #22 : 16 Temmuz 2013, 11:30:38 »
      Onur Bey   
     Çalıştırmanıza sevindim.. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Switchler için
döküman gönderildi.
      Kolay gelsin.

Çevrimdışı TA1CH

« Yanıtla #23 : 26 Temmuz 2013, 20:28:40 »
Hüseyin hocam sizin pardusu  3 kez yaptım her seferinde şemaya bakıyorum pardus devreyi diziyorum forty  bir türlü pardus yapamadım iyimi .bakalım ne zaman kurtulacağız  şu ne 612 den .hulusi hocam daha önce  skop kullanmadıysanız  size bir adet yollayabilirim .elimde fazla var ve bir adette dijital skop almayı düşünüyorum .ihtiyac fazlası yani.

Çevrimdışı TA3IHD

« Yanıtla #24 : 27 Temmuz 2013, 00:04:19 »
Mesut Kardeş, iyiki 612 yi icat etmişler, yoksa en az 10 transistörle başa çıkmamız gerekecekti. Değilmi??  73...

Çevrimdışı TB3BTU

« Yanıtla #25 : 27 Temmuz 2013, 08:30:37 »
SA612  ve sa602   yerine bunuda kullanabiliriz

NTE7164
http://www.nteinc.com/specs/7100to7199/pdf/nte7164.pdf

Çevrimdışı TA3EN

« Yanıtla #26 : 27 Temmuz 2013, 19:32:05 »
         Mesut kardeş merhaba,
Mümkün değil.Çalışmamasında mutlaka bir hata vardır gözden kaçan. Parazit var mı? Ne tür ses var?
 Sorun nereden kaynaklanıyor acaba? Görüşelim.
         73...

Çevrimdışı TA3IHD

« Yanıtla #27 : 27 Temmuz 2013, 20:55:46 »
Mesut,
Daha önce Skop kullanmadım faydalı olacaksa yollayabilirsin.