Gönderen Konu: RDA1846 RX ve TX TEST AŞAMASINDA  (Okunma sayısı 32333 defa)

Çevrimdışı TA1CH

Ynt: RDA1846 RX ve TX TEST AŞAMASINDA
« Yanıtla #20 : 23 Mayıs 2013, 19:48:58 »
ürün hakkında bilgi aldıktan sonra ne kadar emek verilmiş ve üzerinde calışılmış olduğunu daha iyi anladım eline bilgine sağlık  Muzaffer kardeşim . 73

Çevrimdışı TA3AMA

« Yanıtla #21 : 23 Mayıs 2013, 21:46:50 »
Emeğe gösterdiğiniz Saygı ve Desteğe çok teşekkür ederim.Zira sizin gibi değerli telsiz amatörü arkadaşlar ile  herzaman bilgi paylaşımında olmaktan onur duyarım.Çünkü amatör telsizci ruhu bunu gerektir.Aramızda amatör telsizci ruhunun kıymetini bilemeyen  arkadaşlar olsa bile..

Izmir'den 73,s
Herşey TA için...... :)

Çevrimdışı TA4CS

« Yanıtla #22 : 23 Mayıs 2013, 23:09:30 »
   Muzaffer kardeş iki kelimeyle anlatayım sana iki çeşit amatör vardır.
Birisi gerçek amatör diğeri gerçek armatör :))))   Aydından 73.
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
'' Okumazsan yerin şantiye; Dinlenmeden parmak.banma krem şantiye.''
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA3ADK

« Yanıtla #23 : 24 Mayıs 2013, 03:38:01 »
   Öncelikle çalışmanızdan ötürü kutlarım . Türk Radyo Amatörlüğü'nün ihtiyacı olan çalışmalar gerçekten .

Emek ve bilgi bu dünaya da ki en değerli kaynaktır bence . Bu gibi çalışmalarda bir emek veriliyor , cepten harcanıyor , zamandan harcanıyor , işten güçten ,aileden vs fedakarlık ediliyor bir şekilde ve sonuçta ortaya birşey çıkıyor . Siz bu özverinizin karşılığını birşekilde alacaksınız ki (maddi yada manevi) üretmeye devam edin . Bence bu hemen hemen her işte ve her kişide aşağı yukarı böyledir .

Dolayısıyla özellikle bu tür yoğun çaba ve uğraşı gerektiren fikir ve ürünlerin korunması gerektiğini düşünüyorum . Zaten kıt olan böyle üretimlerin önü kesilmemeli , art niyetlerle bezdirilmemeli

Belki de bunu bir sisteme oturtmak ta lazım . Hepimiz görüyoruz , yurtdışında dünya kadar amatör bir sürü cihaz geliştiriyor , üretiyor ve satıyor . Tinytrak tan tutunda telsiz kitlerine kadar geniş bir yelpaze var. Böyle bir kiti yada ürünü amatör bir dostumuz geliştirse üretse bize de sunsa bedelini ödesek alsak kullansak . Ben kendi adıma keyif alırım . Zannetmiyorum ki samimiyetle işin içeriğini öğrenmek isteyen arkadaşlarla bilgiler paylaşılmasın yada saklansın . Ama öğrenmek ve hobimizi geliştirmek için bilgi almak ile ticari yada kendine mal etme noktasında ki çizgiyi çok net şekilde korumalıyız .

Çalışmalarınızı merakla takip ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum. Saygı ve sevgilerimle ...

Çevrimdışı TA3IHD

« Yanıtla #24 : 24 Mayıs 2013, 11:33:52 »

Muzaffer bey,
Anlayışsızlığımı bağışlamanızı diliyorum, anladığım kadarıyla bu bir VHF, UHF tonlu  ve diğer gerekli bütün teferruatı barındıran DTMF ve squelch dahil, "Transceiver" profesyonel bir devre değilmi?
Devre tamamlanınca amatör bantlarda alma ve gönderme yapacak bir el telsizi olacak doğrumudur?
Proje tamamlandığında bedeli mukabili bende bir tane edinmek isterim.
Selam ve saygılarımla 73..

Çevrimdışı TA3AMA

« Yanıtla #25 : 24 Mayıs 2013, 12:44:37 »
İlginiz için çok teşekkür ederim Barış bey.Sizin gibi gerçek amatörlük yapma çabasında olan abilerim yanımda oldukça sırtım yere gelmez diye düşünüyorum. Ayrıca Hulusi bey gibi amatörlük adına birşeyler yapmaya çalışan abilerimiz/kardeşlerimiz sayesinde biz bu topluluğu yücelterek vatanımıza ve milletimize faydalı olacağımıza inanmaktayım.Bizim amatörlerin Fransız,Alman ve İtalyan telsiz amatörlerinden neyi eksik ki......

Ayrıca Hulusi beyin yazdığı gibi gerekli ayarlamalar yapıldığı taktirde +8dBm çıkışı olan mini bir VHF/UHF amatör telsiz olarak kullanmak mümkün.
Sağlıcakla Kalın.

İzmir'den 73's ..
Herşey TA için..... :)

Çevrimdışı TA2OD

« Yanıtla #26 : 24 Mayıs 2013, 17:59:05 »
Muzaffer bey tebrik ederim. Türk mühendisinin tasarısıyla oluşacak olan böyle bir cihazı kullanmak inanki şimdiden insanın içinde ayrı bir haz uyandırıyor.
Saygılar
ZONGULDAK KDZ EREĞLİ DEN 73.
ta2aoz@hotmail.com
https://picasaweb.google.com/home?hl=tr
AHMET ÖZER TEL-0531 623 9066

Çevrimdışı TA1ISO

« Yanıtla #27 : 24 Mayıs 2013, 21:29:00 »
Muzaffer Bey, elinize sağlık. Güzel bir çalışma olmuş. Eğer yapacağınız sisteme aprs eklemek isterseniz size bu konuda yardımcı olabilirim.

Saygı ve selamlarımla,

Selim Ölçer
TA1ISO

Çevrimdışı TA3AMA

« Yanıtla #28 : 25 Mayıs 2013, 00:18:44 »
Teşekkürler Selim bey;
APRS hakkında detaylı bilgim yok.Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.
İlginiz için tekrar teşekkür ederim.
İzmir'den 73,s
Herşey  TA için.......... :)

Çevrimdışı TA1AST

« Yanıtla #29 : 27 Mayıs 2013, 15:18:15 »
çok amaçlı telsiz RX-TX kartı.ton-shift-dtmf-lcd display(frekans ve dB gösterir)-ton sq-  v.s  ...137mhz-580mhz arası programlıdır.30watt..12volt.deneme aşamasındadır.APRS-ECO LİNK-TELSİZ ANONS v.s genel amaçlı kullanım..

Çevrimdışı TA3AMA

« Yanıtla #30 : 27 Mayıs 2013, 15:52:28 »
Ellerinize,emeğinize sağlık güzel bir çalışma....
izmir'den 73,s...
Herşey TA için......  :)

Çevrimdışı TA2E

« Yanıtla #31 : 27 Mayıs 2013, 15:56:21 »
üreten kardeşlerimi tebrik ederim.o kadar mücadele ediyorsunuz hepsi birden olacak şekilde(all band:wfm,fm,am,lsb,usb,cw) aprs,ekolink vd.türevleri de ekleyerek yapıverin.Yabancılara param gitmesin.
73
TA2JU
Çağrı işareti olmayan ve bitlik'te resmi olmayanlara cevap vermeyeceğim.
TA2E

Çevrimdışı TA5AAT

« Yanıtla #32 : 23 Eylül 2014, 12:21:18 »
Ustacım kolay gelsin son dururm nedir bilgi lütfen..