Gönderen Konu: 40 metre base istasyon  (Okunma sayısı 5487 defa)

Çevrimdışı TA4HQ

40 metre base istasyon
« : 29 Nisan 2013, 10:45:07 »
modifiye ile 6.0 ve 8.999 arası çalışan base istasyon SSB 50watt pep

http://radiopics.com/2.%20Catalogues/Dragon/Dragon_SS-797.pdf

Çevrimdışı TB6BHK

Ynt: 40 metre base istasyon
« Yanıtla #1 : 29 Nisan 2013, 18:41:51 »
Sayın Kenan Bayram
Aslında iyi etmişsin. Bir güzel fabrikasyon cihaz fotoğrafı koymuşsun. Elbette yabancı Kore teknolojisi, bir de fabrikasyon olursa pek çok işlevi kullanıcısına sunabilir.  Tabii benim aklıma "Acaba Kenan Bey bu resmi buraya niçin koydu. Yoksa birileri bu cihazın satış yerini mi biliyor"...gibi düşünceler gelebiliyor. Aman dikkat et bu tip cihazlar çoğalırsa bizim el emeğimiz Forty lerin durumu ne olur, bilemem.
73! Hüsnü Köktürk   

Çevrimdışı TA4ACV

« Yanıtla #2 : 30 Nisan 2013, 00:34:42 »
bu cihazlar ve buna benzer yüzlerce binlerce cihaz olsun... neden olmasın ki.. el emeğiniz hala el emeğiniz. bence ne kadar coğalırsa o kadar iyi.. 3-5 kişiyle sınırlı kalması hiç iyi degil

Çevrimdışı TA4HQ

« Yanıtla #3 : 01 Mayıs 2013, 01:28:59 »
malumunuz 40 metre hareketli oluyor. Bir çok amatörümüz de sadece röle sistemleri üzerinde çalışıyor.  Bence bu tip de  cihazlar uygun fiyatlı bir şekilde olursa sanırım Hf üzerinde çalışan amatörlerimizin sayısında artış görürüz gibime geliyor. Forty gibi el yapımı cihazlar tabiki sistemi birebir yaşayarak deneyerek sorunları cözerek daha öğretici olacaktır. Bu cihazın aynı kasa üzerinde 10 ve 11 metre çalışan versiyonu na bakınırken tesadüfen gördüm ve paylaşmak istedim.

Çevrimdışı TA4ACV

« Yanıtla #4 : 01 Mayıs 2013, 10:09:04 »
araştırdım ama bulamadım 40metre de çalışanını. yani satılık olarak.. tahminimce uygun fiyatlıdır ve HF e adım atmak için alınabilir..
El yapımı vs çok degerli seyler tabi ama birçok kullanıcı elektronik devreler ile vs uğraşmayı sevmez yada bilmez. o yuzden bu konuları ayırmakta fayda oldugunu dusunuyorum