Gönderen Konu: Silinemeyen klasörleri silen program  (Okunma sayısı 18308 defa)

Çevrimdışı TB6BHK

Silinemeyen klasörleri silen program
« : 07 Mart 2013, 07:09:50 »
Değerli arkadaşlar.
Yeni bir windows kuruyorum. Format atmak asla adetim değildir. Yaptığım iş Windows ve program files klasörlerini silmektir.
Eskisini tamamen silemedim ufak bir kırıntı kaldı. Kırıntının bulunduğu WINDOWS klasörünün ismini WI yaptım. Gel gör ki  bu WI klasörünü hiç silemiyorum. Klasörün içinde $ ile başlayan acayip yazıılmlar var. Silme işlerinde acemi olduğumu sanmayın. Hiç birşey yapamazsam açarım Unlocker programını buldozer gibi kaldırır atar.
Fakat bu defa öyle olmadı. Unlocker ve diğer silici progranlar silmekte başarılı olamadılar. Ccleaner--eraser --deletedr...programlar da başarısız. Bu klasörü İbret olsun diye kesmetoduyla masa üzerine aldım. Ancak bu gün ücretsiz bir toplu utilite programı olan Turan Utilities ile silinebildiğini gördüm.
Program 20 küsur utilite işlemini profesyonelce ve emsallerinden açık farkla üstün olarak yapıyor. Tabii içlerinde tehlikeli programlar ve uyarı yazıları da içeriyor. Benim kullandığım  yazılımın boyutu 8MB TuranUtilitiesSetup Şimdi bunun 9MB liği çıkmış. Ücretsiz Silme, silmenin her türlüsü, (Uninstaller, Disk cleaner, wipe Disk, Delete empty Folder, permanent delete, delete history) defragment , checkdisk, registry cleaner ve registry defrag, Duplicate file find,  data , Minimal PC,  System informations,  recowery, fix shortcuts, Startup Manager, Service manager, Gaming PC,  Spilitter, Batch files..[/color]..
Program ücretli hale gelmeden veya programın başına bir iş gelmeden programı kaynağindan indirmenizi öneririm. Arama motorları size yol gösterecektir
73! Hüsnü Köktürk  husnu66tr@yahoo.com

Çevrimdışı TA2KW

Ynt: Silinemeyen klasörleri silen program
« Yanıtla #1 : 07 Mart 2013, 09:32:25 »
selam,

" Yaptığım iş Windows ve program files klasörlerini silmektir." diye yazmışsınız, peki sildikten sonra pc'yi kapatıp açınca pc açılıyormu ?  merak ettim :)

73
TC Yalova TEKNO Merkez. CH 27.915 USB

Çevrimdışı TA6A

« Yanıtla #2 : 07 Mart 2013, 09:53:30 »
Hüsnü hocam kolay gelsin. Neden "asla" formatlamıyorsunuz bilgisayarınızı merak ettim. Ben işletim sistemimi senede enaz 3-4 defa yeniden kurarım ama bunu sıfırdan kurulum olarak yapmam.

Bilgisayara ilk başlangıçta kurduğum işletim sisteminin gerekli sürücülerini, yamalarını kurup yapılandırmasını tamamladıktan sonra ekstra hiçbir program kurmadan 24 saat kullanırım. Bu 24 saatte herhangi bir eksiklik veya anormallik olup olmadığını gözlemlerim, eğer bir hata göremiyorsam disk kopyalama programını kullanarak bir yedeğini alırım. Sonrasında sık kullandığım programları ilave ederek tekrar bir günlük bir teste tabi tuttuktan sonra onunda bir yedeğini alırım. Bilgisayarım zaman geçipte saçmalamaya başladığı zaman sıfırdan kurulum istiyorsam aldığım ilk yedeği, yok eğer hazır yüklediğim paketlerin temiz halini istiyorsam ikinci yedeği kurarım. Bu en fazla 7-8 dakikamı alır.

Zoru başarırız, imkânsız biraz zaman alır.

Çevrimdışı TB6BHK

« Yanıtla #3 : 07 Mart 2013, 10:23:12 »
Sayın Simavi Can Bey
Sizin metot doğru, bu metodu işittim ama yapamadım. Biliyorsunuz herkesin fazlaca meşgul olduğu konular var . Keşki öğrenebilseydim, Yapabildiğiniz için sizi kutlarım. Fikirlerinize aynen ve eksiksiz katılıyorum
73 1 Hüsnü Köktürk

Çevrimdışı TA6A

« Yanıtla #4 : 07 Mart 2013, 10:29:52 »
Hocam inanın kullanımı çok basit. Her nekadar paylaşımlarınıza cevap yazmasamda ilgiyle takip ediyor ve sizi takdir ediyorum, bilgiyi paylaşarak faydalı olmaya çalışan insan her zaman yardımı da hak eder. Ben kullanıdığım programın detaylı bir açıklamasını hazırlayıp buradan paylaşacağım, inanıyorum ki bilgisayarla haşır neşir olan birçok arkadaşın işine yarayacaktır.

Sağlıcakla kalın.

Çevrimdışı TB6BHK

PuranUtilitiesSetup Silinemeyen klasörleri silen program
« Yanıtla #5 : 07 Mart 2013, 10:48:34 »

Sil
Sayın Kadir Akkuş Bey Yazıda hatalar oldu yeniden yazdım
Sizin yazınızı görmedim neredeyse düzeltmek amacıyla yazıyı silecektim. Şimdi sadece programın ismini düzelteyim PuranUtilitiesSetup
Kadir bey: Normal olarak windows ve program files saten silinemez. Zira kullanımda olan programlardır.   Ancak benim gibi küçük de olsa bir site sahibi olanlar bilgisayarla  biraz fazlaca haşır neşir olma zorunda kalanlar, 
Hartdisklerini  C: D : E:  diye ya iki veya 3 bölüme ayırırlar. Her birine ayrı ayrı windows kurarak işini gayet rahatlıkla hallederler.
 Silinecek windows C: de ise   bilgisayarınızı kapatıp D: den açarsınız.  C: pasif hale gelir ve daha kolay silinir.. Windowsun birine virüs girer veya bir kazaya kurban giderse, diğer windowsu  kullanarak eski windowsu silersiniz. Yine de Macromed  dosyası silinmeyi reddeder. Ve hatta diğerlerinin silinmesine engel olur. Önce Macromed dosyasını seçersiniz, sonra diğerlerini seç butonuna basarsınız, sil dersiniz veya çöp kutusuna yönlendirirsiniz.,  Macromed hariç diğerleri silinir. Macromedi ise unlocker siler. 

Bigisayar artık C: den açılamaz. Bilgisayar açılacakken sorar nerden açılayım.  Ya D: ya da E: den açılacaktır. Açarsınız, yeni kurulacak windowsun harfi C: olarak gösterilecektir

73!    Hüsnü köktürk     husnu66tr@yahoo.com 

Çevrimdışı TB6BHK

« Yanıtla #6 : 07 Mart 2013, 10:59:36 »
TA6A Simavi Can Bey
Neden bilgisayarınızı formatlamıyorsunuz demişsiniz.
Ben de sizin gibi formatın faydalarına inanan birisiyim asla antiformat bir yapıya sahip değilim. Ancak Benim D: klasöründe bir arşiv dosyam var, bayaği hacımlı.  Haliyle format atamıyorum. Arşivin silinmesinden korkuyorum. Ayrıca bazı antivirüs programları bazı exe dosyalarını virüs diye silerek arşive zarar açıyorlar. Bu nedenle şimdilik Avira antivirüs kullanıyorum.   Sağlıcakla
73' Hüsnü Köktürk   husnu66tr@yahoo.com

Çevrimdışı TA8A

« Yanıtla #7 : 07 Mart 2013, 11:38:59 »
Hüsnü Abi,

Yazdıklarınızdan arşivinizin önemli olduğunu anladım. Fakat sanki başka bir yerde yedeğinizin olmadığını da anladım. Hal böyle olunca ÜRPERDİM. Abi sen boş ver formatı falan. Hemen şu yedekleme işini hallet.

Benim 1992 den beri tüm yazışmalarım ve e-postalarım duruyor. Fakat iki ayrı yerde yedeğim var. Birisi evde, bir diğeri ise iş yerinde. Yedekleri tazeleyemediğim hafta uykularım kaçıyor. Şimdi sizin yedekleme işinizin olmaması bu gece uykumu kaçıracaktır, eminim.

Sağlıcakla kalınız.

73

Bilal Ekmekci, TA8A

Çevrimdışı TA6A

« Yanıtla #8 : 07 Mart 2013, 16:38:36 »
Bilal Bey'e katılıyorum. Yedek almamanın acısını çok çetim, şimdi tüm verilerim 3 ayrı diskte yedeklenmiş durumda ve ayda bir kere yeniliyorum. Asıl korkum film ve belgesel kolleksinonumda çünkü yedekleme lüksüm yok, 15 TB yer kaplıyorlar ne yapacağım bilemiyorum gerçekten :(

Çevrimdışı TB6BHK

Ynt: Silinemeyen klasörleri silen programismi
« Yanıtla #9 : 07 Mart 2013, 18:09:44 »
Sağolasnı Bilal Ekmekci Bey
Uyarılarınız için teşekkürler.  Bir zamanlar 3 sene K Maraşta kaldım. Gaziantebi Hep merak etmişimdir. Antebin Halk yapısının biraz farklı olduğunu biliyorum. Kendi imkanlarıyla dış yardım almadan başarılı şekilde yaşayabilen bir şehir. Teknolojiye yatkın, epeyce de insancıl tamamen örnek alınacak biir şehir, doğunun İstanbulu belki
73 Hüsnü Köktürk

Çevrimdışı TB6BHK

Ynt: Silinemeyen klasörleri silemeyen program
« Yanıtla #10 : 10 Mart 2013, 12:24:25 »
Konuyu okuyan arkadaşlara açıktan bir özür.
İsmini yazdıiğım  PuranUtilitiesSetup isimli program benim açımdan güzel olabilir. Ancak program Benim içinde windows kırıntıları bulunan WIisimli klasörümü silememiş fakat ismini 59 olarak değiştirmiş. Bu kırıntıyı ancak bir üst versiyon windowsun sileceğine inanıyorum.
73!    Hüsnü Köktürk

Çevrimdışı TB3BSW

« Yanıtla #11 : 11 Mart 2013, 21:33:04 »
Format atmaktan bıktım. :)
Ne diski bölümlemek, ne de antivirus programları işe yaramadı.
4 GB lık  flash bellleğe Linux kurdum....
Persisitance modunda Lubuntu gayet stabil çalisiyor... Çok ta memnunum... Dizüstü bilgisayarım  ile windows' u artık sadece çok önemli ! işlerim için kullanıyorum.
Usb flash bellek günlük işler için yeterli... Hem de linux viruslere, malwerelere karşı bağışılklı.... Hemde windows tan hızlı... :)
https://help.ubuntu.com/community/Lubuntu/GetLubuntu    Buradan sisteminize uygun olan lubuntu yu indirip,  (650 MB civarı)
buradan unetbootin programını da indirdikten sonra
http://unetbootin.sourceforge.net/
unetbootin programını kurun
indirdiğiniz lubuntu programını ve flash diskinizi uetbootin programına gösterdikten sonra  1ila 2 gb lik persistance modu için  ayarlar ve ufak tefek programlar için yer bırakın, create dedikten sonra flash diskiniz oldu bilgisayar....
Yanlız bilgisar başlarken flash diskinizi tanıması için, flash diskiniz takılıyken biostan  başlangiç ayarlarında değişiklik gerekebilir ... Ya da bilgisyar açılırken hemen F12 ye basarak USB den başlat demeniz gerekir.

Bu da verileriniz bir çok tehlikeden korudugu gibi banka ve alışverş işlerinizi temiz bir widows tan yapmanızı sağlar....
Ayrıca, flash belleğinizi yanınaza alarak  seyehatlerde internet kafelerden bile internet e güvenle girebilirsiniz ...

Çevrimdışı TB6BHK

Ynt: flash bellekte linux
« Yanıtla #12 : 14 Mart 2013, 21:39:14 »
Değerli Mehmet Sütcü Bey
 Gerçekten çok kıymetli bilgiler vermişsiniz. Benim biraz uğraşmışlığım var.  o da CD ye ubuntu kurabildim.  16 GB lik flash diskimi bilgisayarım anında okuyamıyor. Bu konuları  bu kadar iyi bilen birileri olabileceğini dahi  düşünnemedim. Zira daha şimdiye kadar flasha  linux yükleyebileni görmedim. En azından çevremdekiler bunu beceremiyor. Bilgisayarcilar dahil. Yazdıklarınızı yapmaya çalışacağım.
73"    Hüsnü Köktürk   

Çevrimdışı TA3CD

« Yanıtla #13 : 15 Mart 2013, 10:34:46 »
http://www.pardus.org.tr/ adresinden TUBİTAK tarafından geliştirilmiş PARDUS un "ÇALIŞAN" ( bir de kurulan var ) sürümünü indirip ,istediğiniz medya üzerine  kendi yardımcı programı ile yazınız.
Küçük bir exe dosyası , indirdiğiniz iso formatındaki dosyayı hedef medya üzerine boot edilebilir biçimde aktarıyor.Bana oldukça basit ve kullanışlı gelmişti. 

73 de TA3CD

Çevrimdışı TB6BHK

Ynt: Silinemeyen klasörleri silen program bölümü
« Yanıtla #14 : 18 Mart 2013, 14:11:41 »

Değerli Mehmet Sütcü Bey
Yazılarınıza bu arada Kutsi Arda Beyin  TA3CD Pardus una da bir göz attım. Pardus herhalde tamamlanmamış
4 GB  flash belleğe Lubuntu kurdum ama istediğim gibi olmadı. 4 GB içinde çalışıyor. Hart Diski okuyamıyor. Benim CD deki Ubuntu Hart diski okuyabiliyordu. Acaba bir yerde hata mı yaptım?
73!    Hüsnü Köktürk     

Çevrimdışı TA1DX

« Yanıtla #15 : 18 Mart 2013, 16:18:39 »
Değerli arkadaşlar, Hepimizin arşivi altın değerinde.. Ben harici harddiske www.bvckup.com sitesinde bulduğum bir program yardımıyla anında yedekleme alıyorum,  program zaman zaman kilitlense de, ana bilgilerim birebir harici harddiskte yedekleniyor. 

Simavi Beyin Windows yedeklemesini de dört gözle bekliyorum..

Herkese kayıpsız-hasarsız bir hafta temenni ediyorum.

Çevrimdışı TA5AHO

« Yanıtla #16 : 18 Mart 2013, 19:24:46 »
Selamlar Arkadaşlar Bilmeyen Arkadaşlarımız Olabilir. şu an için kapasite sınırı 5 gb Google drive'nin Avantajları çok Bilgisayarınıza İndireceğiniz küçük bir eklenti sayesinde otomatik senkronize edebiliyor.umarım ileride kapasitesi yükselir..

link:

https://www.google.com/intl/tr/drive/start/index.html

Alternatif 2.uygulama Microsoft skydrive

https://login.live.com/login.srf?wa=wsignin1.0&rpsnv=11&ct=1363623790&rver=6.2.6289.0&wp=MBI_SSL_SHARED&wreply=https:%2F%2Fskydrive.live.com%2F&lc=1055&id=250206&mkt=tr-TR&cbcxt=sky

Çevrimdışı TA8A

« Yanıtla #17 : 18 Mart 2013, 19:28:02 »
Atila Abi,

Windows 7 kullanıyorum. Hard diskim 500 GB iki parça. C: de sistem var. D: de ise bilgilerim var. Denetim Masası/Sistem ve Güvenlik/Bilgisayarı yedekle sayfasına girince, solda Sistem Onarım Diski oluştur ile iki tane onarım diski oluşturdum. Bir tane evde, bir tane işyerinde duruyor. Yine aynı sayfada Sistem Görüntüsü Oluştur ile 500 GB lik bir harici hard diske sistemi yedekledim. Bu yedekten bir tane işyerimde de var. Sonra www.allwaysync.com adresinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz senkronizasyon programını kullanarak, bir adet iş yerinde bir adet de evde aldığım yedeği haftada bir yeniliyorum. Bu program şu ana kadar denediğim ve sorunsuz çalışan bir program. Dosya sayınız fazla değilse bu programı ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Bunun haricinde kaybolsa da sorun olmayacak arşivlik dosyalarımı da başka bir diskte tutuyorum. Bilgisayarımda değil.

Yine de bazan bilgilerim aklıma gelince uykum kaçıyor.

73

Bilal Ekmekci, TA8A

Çevrimdışı TB3BSW

« Yanıtla #18 : 21 Mart 2013, 21:50:10 »
Sn Hüsnü Köktürk
Bende bağlanamıyorum çok ta ihtiyaç hissetmedim.
 2 gb lik bir alan var zaten flash bellekte ama    http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=34745.0   linkindeki bu konuyu bir inceleyiniz ....

Bir de Kutsi Arda Usluy' u buradada görmek ne güzel....  :)

Bu arada Pardus 2013 çıktı.
ftp://yenipardus.pardus.org.tr/ISO/2013rc2/tr/
KDE versiyonu flaş bellek için daha uygundur...
Pardus Anka 2013 de çıktı fakat stabil ve mobil sürümleri daha yayınlanmadı.
Favorim Anka fakat bende beklemedeyim.   
http://www.pardus-anka.org/

Çevrimdışı TB3BSW

« Yanıtla #19 : 21 Mart 2013, 21:58:47 »
Bu arada naçizane önerim;
win. 98 i içindekeleri yedeklediktan sonra silin ve ubuntu, open susse, mint veya pardus 2013  gibi linux kurun....
Emin olun 98 den daha iyi çalışcaktır..... Çünkü 98 e artık destek vermiyorlar.

Bu arada cevabım geç oldu e- mail bilgilendirme gelmediği için sanırım görmedim....

Kolay gelsin