Gönderen Konu: FTM-350 Firmware Update ve X-Rpeat (CROSS) NASIL YAPILIR  (Okunma sayısı 5836 defa)

Çevrimdışı TA3ST

FTM-350 Firmware Update yaptım.
Öncelikle kablosunun hazırlanması çok basit arada elektronik devre filan yok direkt olarak bağlanıyor.

D-Sub 9 Pin (ComPort fişi) Dikkatli bakarsanız üzerinde rakamlar yazıyor (ön yüzünde) burda sadece 7 ve 8 numaları uçları birbirine kısadevre lehimliyoruz.
2-3-5 nolu uçları da mini din 8 pin fişin 2-7-8 uçlarına bağlanıyor.
ilgili resimler fişlerin resimleri, mini din 8 pin olan resim radyonun arkası değil fiş.

Firmware güncellemesinden sonra ilk göze çarpan yenilik APRS menüsünde Beacon ve Mesajlarda çeşit çeşit ekran rengi seçilebiliyor.

1-   X-Rpeat (Corss Band) çalıştırmak için öncelikle APRS menüsünden APRS modemi KAPATINIZ (yoksa cross band çalışmıyor)
2-   SOL menü VHF,  SAĞ menü UHF olacak şekilde frekanslarımızı Shift ve Tonlarımızı ayarlıyoruz.
3-   Radyomuzu kapatıyoruz.
4-   Power ON tuşunu bize göre solundaki butona basarak Radyomuzu açıyoruz.
5-   Ve SPECIAL FUNCTION menüsüne geliyoruz.

6-   SOL knobu çevirerek XBAND REPEATER menüsüne gelip knoba basıyoruz

7-   OK SET yazısı görünüyor

8-   Tekrar SOL knoba basıyoruz.  Ve CROSS hazır.

Cross Band çalıştırıldıktan sonra bir taraf VHF, bir taraf UHF olmak kaydıyla Cross Bandı kapatmadan Knob ları çevirerek istediğiniz frekanslara getirebiliyorsunuz güç ayarlarını yapabiliyorsunuz.

Çevrimdışı TA7MHM

Ynt: FTM-350 Firmware Update ve X-Rpeat (CROSS) NASIL YAPILIR
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2014, 19:43:01 »
merhaba  ben mehmet    bende de ftm-350 var ama bir türlü bılgısayar ıle baglantı kurduramadım bu konuda  yardımcı olursanız sevınırım  73
tb7bkm