Gönderen Konu: Baofeng UV-3R headset tx takılma sorununa geçici çözüm  (Okunma sayısı 9991 defa)

Çevrimdışı TA1PB

Bu ucuz ve küçük oyuncakların  kulaklık mikrofonlarının VHF bandında TX yapıldığındaki takılma problemine kolay ve çabuk bir çözüm olarak açılır kapanır tipteki silindir toroide kulaklığın kablosunu 2 tur sarmak yeterli oluyor....Biraz görsel kirliliği var isede kolay çözüm arayan ve lehim havya işine bulaşmak istemeyenlere önerebilirim.....
.......TA1PB.......
 M.MURAT ÖZBİL
EDİRNE  (KN31FQ)

Çevrimdışı TA1AOC

Ynt: Baofeng UV-3R headset tx takılma sorununa geçici çözüm
« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2012, 22:37:11 »
Kesin çözüm...Eline bilgine sağlık...ıslatmak lazım.:))

Çevrimdışı TA1AAC

« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2012, 22:58:59 »
 Dediğine katılıyorum kesin çözüm olmuş. Ustamızın eline sağlık, ıslatmak gerek oğuz :)))

Çevrimdışı TA3IW

« Yanıtla #3 : 14 Nisan 2012, 01:37:57 »
Merhaba Murat.Eskiye nazaran pek fazla yazmıyorsun,özledim yazılarını .Salı  ve ya çaşamba günü TA olma durumum var,Sınırı geçtiğimde sana ulaşırım Murat..hi.. hii ... Sağlıcakla kal ..... 73! OZ/TA3IaW

Çevrimdışı TA1PB

« Yanıtla #4 : 14 Nisan 2012, 12:16:45 »
Her zaman beklerim....Hafta sonuna kalmamaya bakarsan sevinirim....Zira malum bir aksilik yaşamaz isem TC57A çalışmasına hasbelkader destek verebilmek için bir haftaya yakın bir süre bölgede arazide olacağım...Görüşmek üzere....Saygılarımla...73 de TA1PB / EDİRNE (SAF ve bireysel Radyo Amatör çırağı....:))
.......TA1PB.......
 M.MURAT ÖZBİL
EDİRNE  (KN31FQ)

Çevrimdışı TA3IW

« Yanıtla #5 : 14 Nisan 2012, 12:51:49 »
Merhaba Murat.Sorun degil , kolay gelsın bol QSO dilerim,onemli olan aktiviteye katılmaktır.Sağlıca kal Murat.... 73! de OZ/TA3İW

Çevrimdışı TA2AD

« Yanıtla #6 : 15 Nisan 2012, 10:27:38 »
eee sonuç ne şimdi , ıslatıyormuyuz ?  :)
73  A. Şua TORTU 
Zonguldak KN51VL

Çevrimdışı TA1PB

« Yanıtla #7 : 15 Nisan 2012, 13:32:50 »
Klasik trakya....:))
Islatmak için bir vesile gerek....Arkadaşlarımın bu uğurda ne kadar şahane bahane üretilebildikleri aşikar değil mi Şua Hocam....? :))
 Bu arada fırsatını bulduğumda kısa koşu o taraflara gelmeyi arzu ediyorum..İnşallah yağmurlu bir havaya denk getirisem sizlerle de şöyle deniz kıyısında bir yürüsekte beraber ıslansak diyorum....:)
Ayrıca başlangıçtaki konuya dönersek lehim ve havya sevenlerinde 100nF ile konuya müdahale etme imkanları mevcut....Kim nasıl seviyorsa yani......Saygılarımla...73 de TA1PB / EDİRNE
.......TA1PB.......
 M.MURAT ÖZBİL
EDİRNE  (KN31FQ)

Çevrimdışı TA1PB

« Yanıtla #8 : 15 Nisan 2012, 13:33:39 »
.
.......TA1PB.......
 M.MURAT ÖZBİL
EDİRNE  (KN31FQ)

Çevrimdışı TA1PB

.......TA1PB.......