Gönderen Konu: QRP ÇALIŞMAM  (Okunma sayısı 8953 defa)

Çevrimdışı TB3BTU

QRP ÇALIŞMAM
« : 12 Mart 2012, 20:16:46 »
QRP çalışması   yeni çizim PCB de var

yeni PCB

Çevrimdışı TA4SO

Ynt: QRP ÇALIŞMAM
« Yanıtla #1 : 12 Mart 2012, 20:43:38 »
Serkan bey,

Elinize sağlık, gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş.

Entegreleri ve toroidleri nereden temin edebildiniz bilgi verirseniz sevinirm.

Selamlar, 73...
http://www.qrz.com/db/TA4SO?
TA4SO - Eski TA4ASO - TB4FP - Şadan ÖZDEN

Çevrimdışı TA2AHI

« Yanıtla #2 : 12 Mart 2012, 23:31:26 »
Serkan bey gercekten plaketler çok temiz çıkmış bol qsolar dilerimTA2AHI Hakan İLETİR

Çevrimdışı TA3EN

« Yanıtla #3 : 13 Mart 2012, 00:22:37 »
 Serkan Kardeşim tebrik ederim. Güzel çalışma. PCB de değişiklikler var güzel görünüyor.
Kolay gelsin.... 73ler.       TA3EN   Hüseyin KARAGÖZ       

Çevrimdışı TA3IHD

« Yanıtla #4 : 13 Mart 2012, 09:05:21 »
Serkan çalışmalarında başarılar dilerim.
Herhalde ilerleme var. Verici çalıştımı?

Çevrimdışı TB3BTU

« Yanıtla #5 : 13 Mart 2012, 11:44:17 »
Çok Teşekkürler  herkeze
TX çalışmadı biraz araara verdim 612 bekliyorum ebaydan sipariş verdim

Çevrimdışı TB3BTU

« Yanıtla #6 : 13 Mart 2012, 17:42:51 »
Şadan Özden bey benm malzemeleri ebay dan aldım bir kısmını bir kısmını piyasadan topladım fakat mütiş zarar ettim meger hepsini teymin edebilecegim yer varmış ayrı ayrı kargo bedeli yerine 9 tl az degil 4 veya 5 kalemde bu yekün tututyor şimdi 1 tek kişiden alıyorum
hasan beyden cep 05333507787 ara ama önceden malzeme listeni hazırla eksik olmaması için veya hazırda ver hasan beyde  bana sorarsan hazır al evde montajını kendin yap sanırım 150 tl bütün malzemeler yanılmıyorsam 2 ay önce sordum malzeme teymini insanı yıldırıyor ve montaja adapte olamıyorsun vakit kaybı çok oluyor malzeme teymininde

Çevrimdışı TA3IHD

« Yanıtla #7 : 16 Mart 2012, 09:23:50 »
Dün fark ettim, "DELAB" da "satın al " sitesinde malzeme listesinde NE 602 4,5 TL ye satılıyor. Gerçi almışsın ama bilgin olsun.

Çevrimiçi TB6BHK

« Yanıtla #8 : 18 Mart 2012, 12:54:35 »

Kıymetli TB3BTU  Serkan bey kardeşim. Siz de TB3BVW Hulusi bey gibi karmaşık bir alıcı devresi yapabilmenin hakkından gelmişsiniz. Daha böyle kabiliyetli arkadaşlar vardır, ama hepsini anında göremiyorum.
Ancak ortalıkta bir organizasyon eksikliği var. Tüm güçlüğü sizler sadece kendiniz için karşılıyorsunuz. Bizler seyirci kalıyoruz. Cihaz ancak bir adet üretiliyor. Organizemiz olsa idi cihaz , isteyenler kadar çok üretilir, icabında devre yapımında uzman arkadaşlardan şema ve bilgi istenebilirdi. Yıllar önceleri hatırladığım kadarıyla ANTRAK  böyle bir 144MHz transceiver yapmıştı. Malzemeyi esnaf 5 misli pahalı satıyor diye dışardan malzeme sipariş verme konularını konuştuklarını duymuşumdur.
73 Hüsnü Köktürk