Gönderen Konu: 130-180 , 200-270MHz ve 380-520MHz 8dBm telsiz ve bilgisayar kontrolu  (Okunma sayısı 14007 defa)

Çevrimdışı TA2AAE

Merhabalar,

RDA1846 ile ilk devreyi yaptım ve çalıştırdım. Oldukça başarılı. 130-180MHz , 200-270MHz ve 380-520MHz arasında gayet güzel çalışıyor.

Devre şemasını ve usb kontrol şemasını yolluyorum. Usb kontrolunu pic18f2550 ile yapıyorum. Bilgisayar arayüzünü ile uğraıyorum şimdi.  Yazılımlar tam bitmedi. Bitince onlarıda paylaşırım.

Çevrimdışı TA2VG

Sevgili Ahmet; ellerine ve emeğine sağlık.başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

çalımalarında işine yarayacak hertürlü ekipmanı sana dilediğin zaman ayarlamaya çalışacağım.

kolay gelsin.

selamlar.
ta2vg,ferhat

Çevrimdışı TA2AAE

Çok teşekkür ediyorum Ferhat. Özeliklede frekansmetre çok işime yaradı. Verdiğin hibritleride takacam. Heralde bu hafta sonu bitiririm. Sana göndereyim. Sen testlere servis monitörle devam edersin . Kendi VHF/UHF cihazımızı yapmış oluruz. 2 modül kullanarak dual dinleme ve repeater özellikli bir cihazada dönüştürebiliriz...

Çevrimdışı TA2E

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
73
TA2JU
Çağrı işareti olmayan ve bitlik'te resmi olmayanlara cevap vermeyeceğim.
TA2E

Çevrimdışı TA1ED

Cemal bey tebrikler,
 desenize  Yerli  UV-3R  çok yakında hazır! isteyene mobil ,isteyene el telsizi.başarılarınızın devamını dilerim.selam ve saygılarımla.

TA1ED
 METİN KORKMAZ
 TEKİRDAĞ
TA1ED
  METİN KORKMAZ -TEKİRDAĞ

Çevrimdışı TA2AAE

TA2JU,TA1ED yorum ve dileklerinize çok teşekkürler.

Yerli el yapımı dual band cihazlar artık çok yakındır :))  . Öncelikle bilgisayara bağlı usb stick şeklinde bir cihaz düşünüyorum. Daha sonra grafik lcd li, dual dinlemeli, repeater özellikli, ortalama 7W VHF/UHF sabit cihaz.

Çevrimdışı TA1CFF

TA2JU,TA1ED yorum ve dileklerinize çok teşekkürler.

Yerli el yapımı dual band cihazlar artık çok yakındır :))  . Öncelikle bilgisayara bağlı usb stick şeklinde bir cihaz düşünüyorum. Daha sonra grafik lcd li, dual dinlemeli, repeater özellikli, ortalama 7W VHF/UHF sabit cihaz...       Havya..lehim.. frekans... formul  plaket .. entegre kondansatör  ölçü aleti.....ve tasarım   işte gerçek amatörlük bu. Başarılar diliyorum arkadaşım..

Çevrimdışı TB3BTU

Slm DRA808M bunu deneyin UHF 1 W çıkışı var  herşey üstünde

pic ' yaz  LCD ni bagla kutula bukadar

Çevrimdışı TA8MS

emeğinize sağlık bizde de bu gibi çalışmaların olması gurur verici tüm  arkadaşlara selamlar

ta7ms@hotmail.com

Çevrimdışı TA8O_SK

Güzel çalışma Başarılar.. 808M süpermiş bu arada. Paylaşım için teşekkürler..

Çevrimdışı TA5AAT

ustacım kolay gelsin