Gönderen Konu: A sınıfı Lamba sever amatörler için Lambalı Verici devreleri    (Okunma sayısı 9511 defa)

Çevrimdışı TB6BHK

Hüsnü Köktürk       TB6CAA    husnu66tr@yahoo.com     Şemasını gördüğünüz cihazların bugün artık kendileri yok.  Şemalar arşivden alındı, akılda kalanlar kağıda geçirildi. Devre kakkında bir miktar bilgi aşagıdaki adreslerde mevcuttur

http://www.geocities.ws/husnu66tr/829.htm
http://www.geocities.ws/husnu66tr/7034.htm

Verici gücü kanun ve yönetmenliktekilerden fazla bulunması halinde amatör güç düşürücü tedbirler almalıdır.
73!

Çevrimdışı TA2OD-2

Bunları burada paylaştığınız için teşekkürler. Bende de bir kaç sayfa 70'li yıllarda TRAC mecmuasında yayınlanmış lambalı verici devreleri var. Tarih kokuyorlar. Gözüm gibi bakıyorum.

Çevrimdışı TA1W

Hüsnü bey,
30 senelik amatörlük hayatım boyunca belki yüzlerce kez okumuşumdur yazılarınızı, 
Emekleriniz ve paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.
73 de TA0D
Aykut Arlı
PK. 1
34711 Kadıköy/İst.
aykutarli@hotmail.com
0532-2002377

Çevrimdışı TB6BHK

Hüsnü bey,
30 senelik amatörlük hayatım boyunca belki yüzlerce kez okumuşumdur yazılarınızı, 
Emekleriniz ve paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.
73 de TA0D
Aykut Arlı

Sayın Aykut Bey
Sizin fotoğrafa bakınca İstanbul'u hatırladım. Yüze karşı söz söylemek hoş bir şey olmadığı için açık söyliyemeyeceğim, anladığım kadarıyla  İstanbulda yaşayan bir gurup insan vardı ki onların hala nesli kesilmemiş az da olsa varlıklarını devam ettiriyorlar. İstanbul her bakımdan örnek alınan bir şehir idi. Türkçeyi en iyi konuşan, en kibar insan davranışlarını sunabilen bir şehir. Benin oğlumda orada yaşıyor, Ona bazıları sen Anadolunun ortasından gelmiş olamazsın, en seçkin bir İstanbullu gibi davranıyorsun diyenler oluyor. Şu meşhur telsiz yasağı hiç olmamış olsaydı amatörler eserlerini saklamaz rahatlıkla geliştirir ve amatörler birbirlerini daha rahat tanirlardı. 73!   

Çevrimdışı TB6BHK

Bunları burada paylaştığınız için teşekkürler. Bende de bir kaç sayfa 70'li yıllarda TRAC mecmuasında yayınlanmış lambalı verici devreleri var. Tarih kokuyorlar. Gözüm gibi bakıyorum.
  Sayın Karaduman Lambalı verici devreleriniz var.  Şu an bile Yahoo elektronik  gurupları içinde lambalı regen alıcılar yapan bir gurup var. Alıcıların avuç içine sığdığı devirde lambalı alıcı yapan amatörler. Avukat oğlumun İzmitte bir duruşması vardı. O duruşma yaparken ben de çarşamba hurdalığından orijinal bir şeyler aramıştım. 73!