Gönderen Konu: antika telsizciler  (Okunma sayısı 14503 defa)

Çevrimdışı TA1BL

antika telsizciler
« : 03 Nisan 2011, 21:01:35 »
antika  telsizciler

Çevrimdışı TA3SA

Ynt: antika telsizciler
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2011, 21:48:34 »
Amatörlüğün değişik bir dalı olsa gerek, ne mutlu onlara ki o tür cihazları bulup buluşturup, birde çalıştırıp havaya çıkabiliyorlar...
Bizler ise hurdalıklarda ezilerek eritilen binlerce cihaza el süremiyoruz. Neden acaba? diyerek kendimize sorarsak sorunun cevabı zaten içimizde..Yorum sizlerin...
Ali KARABAŞ
de TA3SA      KN40LE
ta3sa@hotmail.com
Sözde değil, özde amatör ruh..Anlayana..!!!

Çevrimdışı TA2HZ

« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2011, 20:00:18 »
bu telsizleri kullanan kişilermi antika yoksa kullandıklarımı antika onu anlamadım acıklarmısınız 73
TA2HZ

Yusuf Ayka
aykayusuf@gmail.com
0551 862 60 62
QTH KN40SX İZMİT/KOCAELİ

Sevgide serbestlik. Saygıda mecburiyet..

Çevrimdışı TA5FW

« Yanıtla #3 : 06 Nisan 2011, 16:06:42 »
Telsiz ve Radyo Amatörlüğü sadece parayı basıp telsiz almakla yada parayı cebe indirmek yapılan bir hobi olmadığı için ülkemizde hala bir yerlere gelememiştir... :(
Korhan BÜKEN
73's de TA5FW

Çevrimdışı TA2HZ

« Yanıtla #4 : 06 Nisan 2011, 18:04:26 »
valla Korhan konu o değil ama yazmış olduğunuz şeydenbir şey anlamış değilim günümüzde şu zamanda kimse kimseye bir ant jakı bile hibe etmezken ve 20 25 yıllık cihazlara yeni nesil cihaz fiyatları istendiği günümüzde sizin dediğiniz nasıl olucak anlamış değilim saygılarımı sunar iyigünler dilerim 73s
TA2HZ

Yusuf Ayka
aykayusuf@gmail.com
0551 862 60 62
QTH KN40SX İZMİT/KOCAELİ

Çevrimdışı TA5MT

TA Callbook kaydı

Ümit Duran Geçili
    ADANA
  • OM/YL
  • BİN BİLSENDE BİR BİLENE DANIŞ.
« Yanıtla #5 : 08 Nisan 2011, 18:43:22 »
bence hepsi antika bunların her birinin elinde bi cakar almaz cihazlar da antika adamlarda

Çevrimdışı TB1CMR

« Yanıtla #6 : 08 Nisan 2011, 20:57:25 »
insanların yüzlerindeki mutluluğu gördünüzmü....
TAVSİYE EDİLEN PROJELERDE MUTLAKA ANA KAYNAĞINA BAKIN

UNUTMAYALIMKİ YARIM DOKTOR CANDAN EDER

TB1CMR    05319884171

Çevrimdışı TA2HZ

« Yanıtla #7 : 08 Nisan 2011, 22:33:16 »
alpabi kesinliklen sana katılıyorum şahsen onlargibi olmak isterdim antikalar değerlidir paha bicilemez helal olsun adamlar bravo saygılarımla 73
TA2HZ

Yusuf Ayka
aykayusuf@gmail.com
0551 862 60 62
QTH KN40SX İZMİT/KOCAELİ

Çevrimdışı TB1BTJ

« Yanıtla #8 : 10 Nisan 2011, 20:50:03 »
Cihazlar antika doğrudur....Amma ve lakin bu gün kullanılan son versiyon cihazlara gelinirken bu basamaklardan geçildiğini hatırlamakta fayda var...O antikalardır bu günkülerin temeli.....
Adamlar antika doğrudur...Lakin yeni jenerasyon gençlerin gitmeye çalıştıkları yolda onlara klavuzluk yapan ayak izleri o antika adamlara aittir...

Saygılarımla...Büyüdükçe küçülmeyi becerebilen herkese......

TA1PB M.MURAT ÖZBİL / EDİRNE (S.A.F.)

SELAM MURAT ABİ,bu fotoğraftaki telsiz operatörleri ve telsizler resimdeki kişilerin genç oldugu zaman kullandıkları "military radio" lar. şunu takdir etmek gerek ki adamlar tarihlerine sahip çıkmayı becerebilmiş tabii buna devlet ve imkanlar da yardım ediyor bu aşikar.bizdeki gibi bu tip cihazlar hoop MKE  ve prese gitmiyor . umarım bizdede bir gün bu bilinç oluşursa ilerde TA amatörlerinin de böyle fotoğraflarını görebiliriz.İSTANBUL DAN SELAM VE SEVGİLER
73

TB1BTJ  JAN ACEMOGLU/İSTANBUL (SAF)
TB1BTJ
OP.JAN ACEMOĞLU
LOC.KN41LB

Çevrimdışı TA1BL

« Yanıtla #9 : 11 Nisan 2011, 20:35:54 »
Arkadaşlar antika derken deger verdigim için dedim. adamlar kıymet biliyorlar. ben  1976 yılında askerlik yaparken haydarpaşa gümrügünden bir gemi dolusu tahta sandıklarda  üzerinde eski türkçe yazılar bulunan osmanlı ordusunun eski mavzerlerini yurt dışına gitmek üzere konteynerlere yükledik .şimdi o tufekler almanya ketner ve frankonia magzalarına  türk mavzeri olarak hatıra nieliginde satılıyor. bizlerde dedelerimizin tüfegine sahip olamıyoruz hep bu kahrolası yasaklar yüzünden.amerkada birçok militari radyo satan depolarda raflar dolusu cihazlar alıcı bekliyor.
Mustafa İlter beyin anlattıgı hala hafızamda .şöyleki ivedikte dolaşırken bir hurdacı güzelim cihazları parçalıyormuş mustafa beyin içigitmiş
(ricaediyorum biz gittikden sonra parçalayın )demiş.maalesef bizde böyle saygılar.
nezih

Çevrimdışı TA2HZ

« Yanıtla #10 : 12 Nisan 2011, 05:26:09 »
umarım inş o güzel dilekleriniz kabul olurda bizlerde o günleri gözümüz acıkken görme şerefine nail oluruz 73s
TA2HZ

Yusuf Ayka
aykayusuf@gmail.com
0551 862 60 62
QTH KN40SX İZMİT/KOCAELİ

Çevrimdışı TB1BTJ

« Yanıtla #11 : 12 Nisan 2011, 11:56:24 »
Arkadaşlar antika derken deger verdigim için dedim. adamlar kıymet biliyorlar. ben  1976 yılında askerlik yaparken haydarpaşa gümrügünden bir gemi dolusu tahta sandıklarda  üzerinde eski türkçe yazılar bulunan osmanlı ordusunun eski mavzerlerini yurt dışına gitmek üzere konteynerlere yükledik .şimdi o tufekler almanya ketner ve frankonia magzalarına  türk mavzeri olarak hatıra nieliginde satılıyor. bizlerde dedelerimizin tüfegine sahip olamıyoruz hep bu kahrolası yasaklar yüzünden.amerkada birçok militari radyo satan depolarda raflar dolusu cihazlar alıcı bekliyor.
Mustafa İlter beyin anlattıgı hala hafızamda .şöyleki ivedikte dolaşırken bir hurdacı güzelim cihazları parçalıyormuş mustafa beyin içigitmiş
(ricaediyorum biz gittikden sonra parçalayın )demiş.maalesef bizde böyle saygılar.
nezih

nezih bey, sizin söylediğiniz bizleri rahatsız etmez tespitiniz dogru adamlar ve cihazlar antika:)) bizim bir gün böyle bir fotoğrafımız olur mu olmaz ancak  ivedikteki hurdaların fotoğraflarına bakar bakar dururuz.umarım bizden sonraki nesiller bu kabil yasakçı zihniyetle ugraşmadan büyük bir rahatlık içinde AMATÖR RADYOCULUK hobilerini icra edebilirler.
73  TB1BTJ JAN ACEMOGLU (SAF)
TB1BTJ
OP.JAN ACEMOĞLU
LOC.KN41LB