Gönderen Konu: APRSDİGİ (digipeater) yapalım.  (Okunma sayısı 30212 defa)

Çevrimdışı TA5FW

Ynt: APRSDİGİ (digipeater) yapalım.
« Yanıtla #20 : 27 Ocak 2011, 17:49:58 »
Fox Delta nın Tracker çalışıyor.
TA5E-9 izleyebilirsiniz. Lakin Digi projesi tam anlamıyla çöp tenekesini hak ediyor.
Bu yüzden ucuz diye kimse yanılıp almasın...! Ben ve Enver bey bu konuda epey performans harcadık ama gelen sinyalleri çözmede yani algılamada sorun yaşıyor. Gönderdiği sinyalde sorun yok. Diğer sistemler çok güzel alıyor ama algılama sorunu yaşayan bir Digidir Fox Delta nın digisi... :)

MX614 temin edebilirsek yerli imalat olur vede gururla buradan kimseyi kızdırma sıkıntısı olmadan yayınlanabilir... :)

Herkese selamlar.
Korhan BÜKEN
73's de TA5FW

Çevrimdışı TA5CT

« Yanıtla #21 : 27 Ocak 2011, 18:55:38 »
Sevgili korhan,

tnc-x de MX614 yerine TCM3105 i rahatlıkla kullanabilirsiniz (Eski Baycom Modemlerdeki entegre ).
Devre üzerinde ufak bir tadilat yapmanız gerekiyor. Google da benzer çok şema bulabilirsiniz.

.....dediğini kimseye duyurmadan burda yapmak biraz zor ama biraz eski versiyonu ile  yapılabilir.. :) 

yazılım olarak zaten CCS  C ile yazılmış ve web sayfasında 1.6 versiyonu vermişler. Ben sayfadaki yazılımı derleyip çalıştırdım  çalışıyor ve Elimdeki tnc-x ile test ettim. Sorunları var ama aşılmayacak gibi degil zaman harcanması gerekiyor. ama nihayetinde çalışıyor. Zaman harcamaya degermi? zannetmiyorum

ve bu yüzden Enver beyin dediğine katılıyorum Amerikayı yeniden keşfetmenin bir anlamı yok.
Elinize sağlık enver bey . Bu konunun dökümante edilmesi gerekli ve siz çok iyi bir çalışma yapıyorsunuz..Tebrikler

Taşkın Ceylan
TA5CT/1

TA5CT
73'ss

Çevrimdışı TA1IG

« Yanıtla #22 : 27 Ocak 2011, 19:17:46 »
http://www.argentdata.com/support/tracker2.html

Argendata digipeater'ından yapma şansımız olmazmı?

Çevrimdışı TA5CT

« Yanıtla #23 : 27 Ocak 2011, 19:28:13 »
68HC serisi çok fazla ilgi alanıma girmedi ve hiç ugraşmadım.
Ancak sitesinde verilen yazılımda bir sorun yok ise NJM2211 kritik bir malzeme degil  (XR2211 ve XR2206 vs vs) piyasada bulunuyor. yapılabilir.

Denemek lazım.
TA5CT
73'ss

Çevrimdışı TA5FW

« Yanıtla #24 : 27 Ocak 2011, 23:59:21 »
Amatör Telsizcilik adı üzerinde amatör, o yüzden maksat tecrübe edinmek yada kişisel tatmin.
Bizler PTT operatörlüğü ile yetinmeyip, sıra dışı konularla ilgilenip deneysel çalışmalardan haz alan bir grup olarak gerekirse Amerikayı bir daha keşif edebiliriz. Lakin bu keşifin bize getirileri olmalıdır. Biz daha önce birisinin yaptığı işi taklit ederken sistemi çözümler ve bir daha ki sefere kendimiz bir sentez yapabilirsek o zaman yeni bir kıta keşif etmiş oluruz.

Ama nedense, herkes bir köşede kendi küçük odasında birşeyler yapmayı tercih ediyor. O yüzden projelerin tamamlanması hep uzun zamanlar alıyor. Neyse, buda benim kişisel düşüncem.
Korhan BÜKEN
73's de TA5FW

Çevrimdışı TA8L

« Yanıtla #25 : 09 Şubat 2011, 21:03:46 »
Digipeater yapımı yazı dizisinin son aşaması olan BÖLÜM 3 yayınlanmıştır.Konuya ilgi duyan arkadaşlar aşağıdaki linklerden takip edebilirler.
www.grad.org.tr
www.tamsat.org.tr
TA8L
Enver İLİKÇİOĞLU
ta8l@yahoo.com
www.grad.org.tr
05054842418
GAZİANTEP

Çevrimdışı TA8L

« Yanıtla #26 : 09 Şubat 2011, 21:10:48 »
resim devam
TA8L
Enver İLİKÇİOĞLU
ta8l@yahoo.com
www.grad.org.tr
05054842418
GAZİANTEP

Çevrimdışı TA8AT

« Yanıtla #27 : 15 Şubat 2011, 21:17:37 »
Diginiz hayırlı olsun elinize sağlık..
I LOVE İCOM

Çevrimdışı TA2AWO

« Yanıtla #28 : 13 Şubat 2014, 17:46:02 »
Kdz.Ereğli bugün itibariyle Digi çalıştırmaya başladı. Aprs kullanan amatör arkadaşlarımıza hayırlısı olması dileğiyle Emeği geçen herkeze teşekkürler.

Çevrimdışı TA2AWO

« Yanıtla #29 : 15 Şubat 2014, 19:31:59 »
Bu gün de Afyon için digi çalışmaları tamamlandı Salı gününden itibaren afyonda'da bir digimiz oldu.