Gönderen Konu: 4 Eleman 70cm yagi (İlk anten tecrübem)  (Okunma sayısı 10198 defa)

Çevrimdışı TA3OM

4 Eleman 70cm yagi (İlk anten tecrübem)
« : 22 Temmuz 2010, 16:51:49 »
Merhabalar;
Aynı antenin 6 elemanlısını 1 haftadır iş yerimde kullanıyorum oldukça verimli çalışıyor.
6 Elemanlı olan anteni TA3QJ yaptı ve bana hediye etti kendisine çok teşekkür ediyorum.
4 elemanlısını da yine TA3QJ'nin tavsiyesi üzerine, evde kullanmak için bu gün kendim yaptım.
ON6MU'un sitesinden aldığımız anten planı burada http://users.belgacom.net/hamradio/schemas/yagi_uhf_antenna.htm#4element
Malzeme ve zamanım kısıtlıydı fakat oldukça zevkli geçti yapım süreci, antende oldukça iyi çalıştığı için harcanan zamana değdi açıkçası.
Benim gibi yeni amatör arkadaşlara tavsiye edebilirim.

73...

Çevrimdışı TA2AD

Ynt: 4 Eleman 70cm yagi (İlk anten tecrübem)
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2010, 19:56:17 »
Eline sağlık olayı pratikce çözüvermişsin, bazuka balun uygulamasıda bir okadar pratik,
Şu 10 elamanlısı ilgimi çekti vakit bulunca bir deneyeyim bakalım  perfonmansı nasılmış ..
Başarılarının devamını dilerim ..
73s  A. Şua TORTU
73  A. Şua TORTU 
Zonguldak KN51VL

Çevrimdışı TA3OM

« Yanıtla #2 : 23 Temmuz 2010, 10:27:07 »
Eline sağlık olayı pratikce çözüvermişsin, bazuka balun uygulamasıda bir okadar pratik,
Şu 10 elamanlısı ilgimi çekti vakit bulunca bir deneyeyim bakalım  perfonmansı nasılmış ..
Başarılarının devamını dilerim ..
73s  A. Şua TORTU

Teşekkürler Şua Bey, 10 elemanlı projesini bende merak ettim şimdi, umarım istediğiniz gibi olur.
Diğer çalışmalarınızın da ayrıca takipçisiyim, çok güzel işler yapıyorsunuz tebrikler.

73...

Mustafa TAYIŞ - İzmir

Çevrimdışı TA3GO

« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2010, 14:17:25 »
Merhaba,
işçilik çok güzel görünüyor,
elinize sağlık.

İyi günler.
73 DE TA3GO
Can OKUR

Çevrimdışı TA3GT

« Yanıtla #4 : 23 Temmuz 2010, 16:10:18 »
kardeşim eline sağlık gayet iyi fakat unutmayalımki anteni demir boruya deil önce plastikle yalıt sonra demir boruya tak en azından 20cm lik bir plasit koymayı unutma şemayı takip edersen  yalıtılmasını söylüyor yapacak arkadaşlara başarılar dilerim 73' ler

Çevrimdışı TA2ATG

« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2010, 01:37:37 »
Bu anten açık dipol gibi görünüyor.Alüminyum bazuka şok denen o 'şey'in iş göreceğini sanmıyorum.İşçilik olarak güzel ama 50ohm olarak çalışabileceğini sanmıyorum.Üstelik herhangi bir matching devresi de mevcut değil.Ancak bir balun ilavesi ile gerçek bir anten gibi kullanılabilir.Bu şekliyle pattern de eğik olacaktır.
Malazgirt Bizans'ın Türk'e secdesi  Bu ses insanlığa hakkın müjdesi

Çevrimdışı TA3OM

« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2010, 09:37:20 »
Değerli yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

73...