Gönderen Konu: RDS DEVRESI VE pREAMFILIKATOR  (Okunma sayısı 11321 defa)

Çevrimdışı TB3YAQ

RDS DEVRESI VE pREAMFILIKATOR
« : 06 Mayıs 2010, 14:25:08 »
MERHABA BEN OKULUMDA pROJE YApACAGIM.BIR TANESI RDS DEVRESI GECEN ARABALARIN RADYOLARINA KARISMAK ICIN YAZIYLA.. DIGERIDE EME ILE HABERLESME YANI,YERDEN AYA AYDAN YERE HABERLESME. BUNUN ANTENI BITMIS DURUMDA .FAKAT BEN HAZIR BIR 13 DB KAZANCLI VE 144 MHZ SINYAL YUKSELTICI pREAMFILIKATOR ARIYORUM .LUTFEN ACIL YARDIM....

Çevrimdışı TA3E

Ynt: RDS DEVRESI VE pREAMFILIKATOR
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2010, 10:46:22 »
Merhaba Kıvılcım Hanım.
Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

TA1D Web adresinde size uygun bilgi ve şemalar mevcut.

http://www.ta1d.com/telsiz.htm

Daha ayrıntılı bilgiler bulursam buradan paylaşırım.

TA3EL-Ali İzmir
Alirıza ÖZSARAN - TA3E (TA3EL) - 555 025 16 77 
Küçük şahsiyetler; kişilerle uğraşır.
Vasat şahsiyetler; olaylarla uğraşır.
Büyük şahsiyetler; Fikirlerle uğraşır.

Çevrimdışı TA8EO

« Yanıtla #2 : 07 Mayıs 2010, 19:59:41 »
Merhabalar bende bir konu için rds devresi yapmak istiyorum ama henüz olmadı . Eme konusuna gelinçe bu konu ile ilgili oldukca ilgileniyorum  antenlerimi yenilemek istememden dolayı biraz değişiklik var ama henüz olmadı pre-amplifikatör konusuna gelince ben aşağıdaki devreyi yaptım ve testini şöğle yaptım ( tabii labaratuvar imkanlarım dört dörtük değil ) bana 130 km uzaklıkta bulunan Malatya echo linkini kendi alıcı çihazımın att devrede ve pre-amplifikatörü kapalı iken sinyal yok sadece modülasyon geliyor , yine kendi çihazımın att devrede pre-amplifikatörü kapalı ama kendi yaptığım pre-amplifikatör devrede 5 ile 6 db modülasyon gelmektedir şayet ilgilenirseniz bilginiz olsun 

Çevrimdışı TA1MD

« Yanıtla #3 : 07 Mayıs 2010, 20:26:39 »
Sorunuz üzerine kısa bir araştırma yaptım, ancak anladığım kadarıyla rds sinyalini müzik ile birlikte taşıyıcıya bindirmeniz gerekiyor. Yani varolan bir radyo dalgasına eklenebileceğini sanmıyorum. Linkteki doküman oldukça faydalı gözüküyor.
http://www.ee.ucl.ac.uk/~hamed/docs/final%20report.pdf

Sayın TA8EO,
yaptığınız preampın linkini veya bilgilerini paylaşabilir misiniz? Hangi transistörler kullanılıyor?

Çevrimdışı TB3YAQ

« Yanıtla #4 : 08 Mayıs 2010, 19:00:14 »
Merhaba Alı bey tesekkur ederım yardımınız ıcın fakat gonderdıgınız bende mevcut fakat zor oldugu ıcın yabamıyoruz hazır bulmak amacımız yada yabtırmak bu konuda yardım edebılırmısınız_?

Çevrimdışı TB2NDY

« Yanıtla #5 : 13 Mayıs 2010, 23:41:03 »