Gönderen Konu: Iambic keyer imalat  (Okunma sayısı 62385 defa)

Çevrimdışı TA2AD

Ynt: Iambic keyer imalat
« Yanıtla #40 : 27 Nisan 2010, 18:22:41 »
Sevgili Nursun Ağabey,
Bırak bir şey söylemeyi yada yazmayı,
Şu konu başlığının cevaplar hanesinde varlığının olması bile benim için ayrı bir onurdur,
Az emeğin geçmedi bana , Allah seni ve senin gibi ağabeylerimizi başımızdan eksik etmesin .
Saygılarımla ...

ta2ad     A. Şua TORTU
73  A. Şua TORTU 
Zonguldak KN51VL

Çevrimdışı TA2AD

« Yanıtla #41 : 27 Nisan 2010, 18:54:03 »
Fikret Ağabey,
Pozitif mesajın için teşekkür ederim, zaten gayemiz yeni arkadaşların ilgisini cezbedebilmek ,
inşallah işe yararda CW frekanslarında daha çok TA duymaya başlarız , bu arada gümüş kontaklar konusunda
Bilal amca bir güzellik yapar diye epey bekledim lakin kendisinde tık olmayınca :)
Çaresiz kendi göbeğimizi kendimiz kesmek zorunda kaldık, şansımız yaver gitti piyasada komple gümüşten kontaklar buldum,
hemde tam isteğim ölçülerde, bu sorunu böylece çözmüş olduk ..

ilgilerini esirgemeyip yapıcı mesajları ile destek olan herkeze çok teşekkürler ..

Gelecek için çok hain planlarım var , bilhassa Yaşar (VU/TA3D) kardeşimin çok hoşuna gideceğine eminim
projeyi kendisinin değerli fikirlerini aldıktan sonra açıklamayı düşünüyorum ..

73 de ta2ad    A. Şua TORTU     Zonguldak
73  A. Şua TORTU 
Zonguldak KN51VL

Çevrimdışı TB2CCC

« Yanıtla #42 : 27 Nisan 2010, 19:37:17 »

Sn.Şua kardeşim sağ olasın.Aslında Amatörlük ruhu budur.İmkansızlıklar içinde imkan yaratmak.Rahmetli TA2BK (SK) Bahri KAÇAN kardeşimle senelerce aynı iş yerinde beraber çalıştık.Beraber yaptığımız 2 lambalı CW prototip ile (çıkış lambası EL-84 idi) ilk kontağımızı Suriye ile kurmuştuk.
                    Parayı verdikten sonra herşey elinin altında.Ama o ruh yok işte...Bence çalışmalarınızı diğer dünya amatörleri gibi QRZ v.s. gibi forumlarda sizlerde yayınlayın.Gerekli mlz.yi bulduğuna sevindim.Ama inan Bilal kardeş daha konuyu okumamıştır,madenin kapısını açacağından eminim.Tekrar başarı ve kolaylıklar dilerim.Sevgi ile kalın. 73
"I know what is to be young
But you don’t know what is to be old! !"
      Stay with love.....(Sevgi ile kalın) ©

NOT:Çağrı işareti içermeyen MSN listesine ekleme taleplerinde, MSN adres bilgisi PM yada mail ile bildirilmeyenler reddedilecektir.

Çevrimdışı TA2AD

« Yanıtla #43 : 29 Nisan 2010, 15:09:53 »
iki çeşit kontak buldum  , her ikiside gümüş , en estetik duranı kullanıcaz artık ...
Bilgilendirme fotoları ekdedir ...
73 de ta2ad
A. Şua TORTU
73  A. Şua TORTU 
Zonguldak KN51VL

Çevrimdışı TA1CFF

« Yanıtla #44 : 29 Nisan 2010, 15:47:50 »
Resimde altta gözükenlerin ; içleride gümüşse onları tavsiye ederim. Ben otomatik kumanda sistemlerinde bu şekilde kullanıyorum.  Ve deforme olanların üstünden ince bir tabaka alarak uzun ömürlü kullanıyorum. Ancak bakır üzeri kaplama kullandığımızda , deforme olduğunda üzerinden tabaka alınca ömrü çok kısa oluyor.  Tabiki tercih usta olarak sizin. Selamlar.

Çevrimdışı TA2AD

« Yanıtla #45 : 29 Nisan 2010, 20:02:44 »
Şöyleki ,
Alttaki kontakların içide gümüş ama üstteki bakır olanlarıda yabana atmayın onlarında ön kısmı kaplama değil pul şeklinde kalın gümüş bir diskten oluşuyor, kullanım esnasında kontaklar üzerinde çok cüzzi bir akım olacağından temas esnasında ve ilerki yıllarda her iki tipde aynı perfonmansı vermeye devam edecektir kanısındayım..
ilginize teşekkürler ..
73 de ta2ad     A. Şua TORTU
73  A. Şua TORTU 
Zonguldak KN51VL

Çevrimdışı TA8A

« Yanıtla #46 : 29 Nisan 2010, 23:49:26 »
Aziz abim,

Ben bu kontakları ancak rüyamda görebilirim. Daha önce anlattığım gibi ben çubuk döktürüp, tornada yaptırdım. Aslına bakarsanız hazine sizde görünüyor.

Sağlıcakla kalın, eğer sıraya yazıyorsanız, bir adet olarak sıradaki yerimi almak isterim.

73

Bilal Ekmekci, TA8A

Çevrimdışı TA3D_SK

« Yanıtla #47 : 30 Nisan 2010, 21:57:55 »
Sua..
Merhabalar,
Hani vardirya....
Haydi sua, haydi sua, haydi...
tam zamani, tam zamani simdiiii...
selam ve sevgilerimle
VU/ TA3D

Çevrimdışı TA2AD

« Yanıtla #48 : 02 Mayıs 2010, 14:05:02 »
Yaşar hocam ,
PIC  esaslı ,
kendi içerisinde 6 adet memory barındıran ve bu memory leri bilgisayarla değilde üzerindeki tuşlarla girebileceğiniz ,
pil ile beslemeli,
Key, elektronik devre, pil besleme  kısacası her şeyi bir gövdede barındıran ,
kullanışlı bir o kadarda estetik bir modele ne dersiniz ?
:)

73 de ta2ad   
A. Şua TORTU..
73  A. Şua TORTU 
Zonguldak KN51VL

Çevrimdışı TA3D_SK

« Yanıtla #49 : 02 Mayıs 2010, 14:38:58 »
Sua,
Gunaydin iyi gunler, iyi pazarlar.
bir ara ETM-9 Kullandim bir iki gun, yarismada sanirim.
hos oluyor.
ne diyeyim.
Allah kullarina zeval vermesin derim.
ucarim sevincten
selam ve sevgilerimle.
hoscakal.
73`s
yasar gocet
VU/ TA3D

Çevrimdışı TA3EP

« Yanıtla #50 : 03 Mayıs 2010, 17:31:33 »
Iambik maniplelere ısınamadım bir türlü, ama sizinki gerçekten çok güzel.
Klasik maniplenize gelince, gümüş kontakları da takarsanız, kesinlikle İngilizin "Kent" maniplesine fark atar.
Tebrikler, başarılarınızın devamını dilerim.
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA2BS

« Yanıtla #51 : 10 Haziran 2010, 14:23:20 »
ÇALIŞMANIZ HARİKA OLMUŞ  NACİZANE BİR İKİ FİKRİMİDE BELİRTRMEK İSTERİM
GÜMÜŞ KONTAK TAVSİYELERİ DOGRUDUR FAKAT ZAMANLA GÜMÜŞ KONTAKTA KARARMA VE SONRASINDA KONTAKLARIN BİRBİRİNE YAPIŞMASI (MEME DENİLEN) DURUMU OLABİLİYOR GÜMÜŞ KONTAKLI ROLELERDE BU DURUMLA KARŞILAŞTIM BU KONTAKLARIN KADMİYUM - GÜMÜŞ KARIŞIMI OLANLARI VAR KARAMA YOK VE ASLA ZAMAN İÇİNDE BİRBİRİNE YAPIŞMA DERDİ YOK FAKAT ZOR BULUNUYOR FAKAT GÜMÜŞDE İDEALDİR
AYRICA SEDEF PADLAR GÜZEL OLMUŞ VİDA BAŞLARI DAHA İÇERİ GÖMÜK OLSA VE ÜSTLARİ BİR ŞEKİLDE KAPNSA VEYA PADLARIN RENGİNE BOYANSA
BİR SON FİKİR OLARAKDA SATIN ALACAK ARKADAŞLARDAN İSTEYENLERİN ÇAGRI İŞARETLERİ PADLARIN BİR VEYA İKİ YANINA ÇEŞİTLİ STİL VEYA TARZDA YAZILSA

İYİ ÇALIŞMALAR

Çevrimdışı TA3D_SK

« Yanıtla #52 : 10 Haziran 2010, 16:19:16 »
Sua cigim iyi gunler,

hakikaten ne alemde bizim "Lambic Keyer" benim zamanim var.
acele etme Allah saglik sihhat versin
selam ve sevgilerimle
Yasar GOCET
BY/ TA3D

Çevrimdışı TA1CQ

« Yanıtla #53 : 07 Haziran 2012, 15:35:02 »
Merhaba Şua başkanım,

Ben halen sizin tasarladığınız, çok beğendiğim  emek ürünlerinizden birini, sabırsızlıkla beklemekteyim.
Sayın TA2BS 'nın çağrı işareti hususundaki önerisini de içtenlikle destekliyorum.
Tek beceremediğim ama bir o kadarda hoşuma giden  CW  yı, belki tekrar hatırlama (17 yıl sonra) ve kullanma konusunda beni heyecanlandırcağına  emin olabilirsiniz.

Yeni çalışmalarınızı keyifle izliyor, başarılarınızın devamı diliyorum.

Saygı ve selamlarımla,

73 de TA1CQ , Deniz

73 de TA1CQ

A.Deniz Kahvecioğlu
KN41ha

Çevrimdışı TA2N

« Yanıtla #54 : 08 Haziran 2012, 16:33:26 »
Şua Kardeşim,
Birtane de ben istiyorum .Lütfen listene ekle.
Başarılar. Sevgi ve sağlıcakla kal.
Nursun.

Çevrimdışı TA3CS

« Yanıtla #55 : 08 Haziran 2012, 23:50:38 »
sayın arkadaşım çalışmanı çok beğendim samimi olarak söylüyorum tek kelime ile harika olmuş elinize emeğinize sağlık seri imalata geçerseniz bu çıpma manipleden almak koleksiyonuma katmak isterim çaluışmalaraınızda kolaylıklar dilyorum
ta 3 cs ismail hakkı çetin

Çevrimdışı TA2AD

« Yanıtla #56 : 09 Haziran 2012, 12:38:14 »
Sevgili dostlar ,
Yazdıklarınız beni hem mahçup etti hemde gururlandırdı ,
Bendeniz nacizane ömrüme aklıma esen herşeyi sığdırmaya kalkışınca zaman zaman trafik karışıyor
ve çoğu proje kendine değer verip üzerine titreyecek ellerde olacağına tarihin tozlu raflarında yerini alıyor ne yazıkki .
İşin özü hayat gençlikteki kadar çömerce sermiyor insanın ayakları dibine ne vakti nede nakti ,
keşke dönebilmek mümkün olsa insanın sadece kendi için yaşayabildiği o sorumsuz günlere ,
lakin zaruret çarkları bir kez dişlerini geçirince hayatınıza artık kendinizden daha fazla başkaları için yaşamaya başlıyorsunuz
ve keşkeler zinciri gittikçe uzuyor akıp giden ömürde ...

Kısaca iş, güç, çoluk cocuk, hayat mücadelesi derken şimdiden geleceğe ertelemek zorunda kalıyor insan çoğu hayalini ...

Projenin son hali  fotolardaki gibi günün birinde elimiz varıpta derlenip toparlanmayı bekliyorlar .
73  A. Şua TORTU 
Zonguldak KN51VL

Çevrimdışı TA3EP

« Yanıtla #57 : 09 Haziran 2012, 15:54:34 »
Sayın Şua hocam merhaba.
Düz maniplenin koluna bağlanan ve çarpma mesafe ayarı yapmakta kullanılan kocaman yuvarlak başlı düz vidalar ile onlara uygun yuvarlak somunlar nerede satılıyor? Ben de hasbelkader bir komşumun yardımıyla bir adet düz maniple imal ettim ancak o vidalar olmadan profesyonelce bir görünüm elde edemiyorum.
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA2AD

« Yanıtla #58 : 09 Haziran 2012, 16:35:21 »
Ahmet bey ,
Düz maniplelerde kullanılan silindirik başlı vida ve yine silindirik kontra somunu standart bir yapıda olmadığından
piyasadan temin etmeniz oldukça zor ,  tek çare tornacıda imal ettirmeniz .
73  A. Şua TORTU 
Zonguldak KN51VL

Çevrimdışı TA6A

« Yanıtla #59 : 21 Mart 2013, 21:34:08 »
Dehşet bir çalışma olmuş, yürekten tebrik ederim. Mesajlar birden kesilmiş, merak ettim bu çalışmanın sonu ne oldu?
Zoru başarırız, imkânsız biraz zaman alır.