Ana Sayfa > Ben yaptım oldu! ***

Siz hiç ahşap anten gördünüz mü?

(1/2) > >>

TB2NDY:
Selamlar,

Afganistan'daki saha ofisim metalden olduğu için ofisde oturduğum zamanlar saha ile telsiz iletişimim kesiliyordu, çatı antenine ihtiyacımı ahşapdan anten yaparak çözdüm ! 1cmX1cm ahşap çıtanın üzerine iki taraflı olarak 2 mm2 kesitli NYY kablonun izolasyonunu çıkardım, çıtanın bir kaç yerinden delik delerek 2 taraflı kabloyu birbirine lehimleyerek paralelledim ki eleman boyu 2 katına çıkmasın diye...ortaya 10x10x5cm bir takozdan dikey eleman ile yatay elemanları birleştirici ve aynı zamanda izole edici bir konstrüksiyon oluşturup ahşap elemanları da bir birine epoksy ile yapıştırdım...gayet güzel konuşuyorum SWR falan hak getire sadece cebimdeki gazlı havya ile yaptım, başka bir alet bulma şansım yok buralarda...

Elgin SAYINALP
TB2NDY
Kunduz/AFGANISTAN

TB2NDY:
arızalı bir tesizin antenini de parçalayarak buradaki sma konnektörü kullandım.Kablo Çatıdan oda içine kadar RG58 masa üzerindeki bölümü de SONY fotoğraf makinasının TV bağlantı kablosundan kestiğim blendajlı kablo (yumuşak olsun diye)....

TA2E:
merhaba,
Zorluklar insanları mucit yapar ya sende aynı durumdasın tanrı yardımcın olsun oralarda
TA2JU

TA7EB:
Allah yardımcınız olsun zorluklar her zaman bir şeyler basarmamıza kapılar acar..
isiniz zor kolay gelsin ..
ta7eb

TB2NDY:
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, çok sağ olun.

Elgin SAYINALP
TB2NDY
Kunduz/AFGANİSTAN

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git