Ana Sayfa > Ben yaptım oldu! ***

Amatör İstasyon Masası Yapımı

<< < (4/4)

TA3EP:
Murat bey ilginiz için teşekkür ederim. Minifix benim için sıkıntılı olur, marangozluk tecrübem yok çünkü. Yazmayı unuttum, odamda masa hazır. Sadece üzerine raf yapılacak. Bu nedenle bu işi gözüme kestirdim. Yoksa Hüdaverdi bey gibi her şeyi sıfırdan kendi başıma yapmam çok zor.

TA5FA Mehmet bey çok teşekkürler, kelebek montaj aparatı işimi görecek. Tekzen evime çok yakın, baktım yokmuş. Yarın nasıl olsa suntalam yaptırmaya sanayiye gideceğim, orada elbet bir satan vardır.

73

TA3IW:
Merhaba.2000 yılında masami yapar iken 3x6 grup pirizlerden kullanmıştım yeterli olur diye o dönemde 2 ad. HF 1ad. VHF 2ad.adaptörüm.PC monitör PC.Rotator kontrol ünitesi falan filan derken zaman geldi 18 ad.piriz yetersiz gelmeye başladı.Masamin altında sol tarafına 4lu grup piriz takmak zorunda kaldım harici diğer masanın olduğu yere yine havyalarımı çalıştırmak güç kaynağını  için  4lu grup piriz taktim su an bile yeyerli degil TA döndüğünde  bir grup piriz daha takacagim.TA7OM masasında tahminime göre en az 24 30 arası  piriz takılıdır diye düşünüyorum.Kisacasi masa yapacak arkadaşlara en az 20pirizlik bir sistemi yapmalarını oneriyorum ileride sıkıntı çekmesinler.73 de DL/TA3IW

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git