Ana Sayfa > Ben yaptım oldu! ***

Arduino Mega 2560 + 3.2" TFT LCD + Si5351 ile kapsamlı bir VFO Projesi..

<< < (24/25) > >>

TA1OZH:

--- Alıntı yapılan: TA3IHD - 15 Temmuz 2019, 15:52:26 ---Arduino nano veya arduino uno ve çalıştırmak istexiğim  si5351 idi.
Ancak hiçbir programı nano ve uno'ya yükleyemedim. Bunlar bozuk diye düşünürken DK7IH in sayfasındaki atmega628 için yazılmış bir libraryi nano'ya yükledim. Sistem çalıştı ancak bu sefer enkoder çalışmadı. Bu işe harcadığım mesai o kadar çok idiyki sonunda aslında mükemmel bir vfo olan ad9850+pic16f628 projesine geri döndüm. Hedef ne? Hedef çok stabil bir VFO sinyali değilmi?

--- Alıntı sonu ---

oyne de azda görsellik önemli değilmi çagımız görsellik çağı arduini nano ve uno ya pragram atması diğerlerine göre birz bilgi istiyo çünkü digerlerinde direll hex dosyasını programlayıcı yardımıyla yazılıyo arduino acık kaynak oldugu ıcın yazan adamın dosyasının üzerinde değişiklik yapa bilirsiniz bilginiz var ise.....  atamadığınız dosyanın kaynak yerini veya dosyayı buraya koyarsanız hex formatına cevirip gondereyim downloader programıyla kolay bı sekılde yazarsınız.....

TA7BB:
merhaba.
düzenleme yaparken
Rotary.h hatası veriyor.
nerede eksigim var.
arduino programlaması bilmiyorum. çagrı işaretimi yazmak istemiştim.
iyi çalışmalar

TA7BB:
Merhaba gerek kalmadı arkadaşın yardımıyla hallettik.
Arkadaşıma teşekkür ederim
73

TA8AT:
Arkadaşlar arduıno hakkında bir sorum olacak.

SI 5351 li vfo nun bir kaç versiyon yazılımlarını xloader ile arduıno ya tek tek yükleyip denerken yazılımdanmıdır bilemedim  arduıno mega 2560 çalışan versiyon yazılımda dahil düzgün çalışmamaya başladı.
Resimde görüldüğü gibi üstte çalışan arduıno ilk açılışta 3.6mhz de açılırken alttaki sorunlu arduıno 6.2 mhz de açılıyor. Daha sonra band değiştirdiğimde ikinci resimdeki gibi alttaki sorunlu olan arduıno da ekranda bozulmalar başlıyor.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum.

TA1OZH:

--- Alıntı yapılan: TA8AT - 14 Ağustos 2019, 14:55:45 ---Arkadaşlar arduıno hakkında bir sorum olacak.

SI 5351 li vfo nun bir kaç versiyon yazılımlarını xloader ile arduıno ya tek tek yükleyip denerken yazılımdanmıdır bilemedim  arduıno mega 2560 çalışan versiyon yazılımda dahil düzgün çalışmamaya başladı.
Resimde görüldüğü gibi üstte çalışan arduıno ilk açılışta 3.6mhz de açılırken alttaki sorunlu arduıno 6.2 mhz de açılıyor. Daha sonra band değiştirdiğimde ikinci resimdeki gibi alttaki sorunlu olan arduıno da ekranda bozulmalar başlıyor.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum.

--- Alıntı sonu ---

Yuklemeden sonra dds yi sifirlayin duzelir ....

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git