Ana Sayfa > Ben yaptım oldu! ***

Minik Dev "10Khz-30Mhz Mini Whip Anten" Projesi.. (Active Antenna)

<< < (15/16) > >>

TB2NDY:
Ercan bey,
İkisinide almak istiyorum.
Selamlar.
Elgin SAYINALP
TB2NDY

TA5SO:

--- Alıntı yapılan: TA9AAD - 27 Ocak 2021, 14:42:20 ---Merhabalar. Ben de bu anteni yapmak istiyorum,bunun için TA6AFD Fahrettin Deniz beyin projesini kullanacaktım. Kullanmak istediğim FET ise BF256C. Sizin yazınız üzerine emin olmak için J310,BF256C ve BF245A'nın datasheet'lerini araştırdım. BF serilerinin pin dizilişi J310'dan farklı. Buna dikkat ederek mi taktınız? Eğer dikkat ederek taktıysanız sanırım sorun dirençlerde ve kapasitörlerde,bu da BF serisi transistörler ile Mehmet Hocamın projesini yapamayacağım anlamına geliyor.

--- Alıntı sonu ---

evet gözümden kaçmış  bacakları ters data sını inceleyince şimdi tekrar denedim çalışıyor

TA5SO:

--- Alıntı yapılan: TA9AAD - 27 Ocak 2021, 14:42:20 ---Merhabalar. Ben de bu anteni yapmak istiyorum,bunun için TA6AFD Fahrettin Deniz beyin projesini kullanacaktım. Kullanmak istediğim FET ise BF256C. Sizin yazınız üzerine emin olmak için J310,BF256C ve BF245A'nın datasheet'lerini araştırdım. BF serilerinin pin dizilişi J310'dan farklı. Buna dikkat ederek mi taktınız? Eğer dikkat ederek taktıysanız sanırım sorun dirençlerde ve kapasitörlerde,bu da BF serisi transistörler ile Mehmet Hocamın projesini yapamayacağım anlamına geliyor.

--- Alıntı sonu ---
yaptıgım testlerde  mehmet beyin den aldıgım  j310 yerine ,BF256B taktım biraz daha iyi dinledi sonra BF245C taktım  ve daha iyi dinlemeye basladı yani BF245C J310 dan  4 sinyal daha iyi dinledi yanlız dediginiz gibi pin dizilişi J310'dan farklı buna dikkat etmek gerek benim  önce gözümden  kaçmıştı sizin sayenizde tekrardan  denedim sonuç olumlu

TA2BE:
Arkadaşlar, bu antenden almak istiyorum. Elinde olup da devretmek isteyen olursa haberleşelim.

TA1MK:
Kahraman bey merhaba,
Sizi telefonla aradım ulaşamadım.Elimde 1 adet Mehmet beyin yapmış olduğu kitten var benimle iletişime geçerseniz size gönderebilirim.
73 de TA1MK

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git