Ana Sayfa > Püf Noktaları ve Bilgiler***

UR5EQF Log Programı neyolaki?

<< < (2/9) > >>

TA1MRT:
Mehmet Bey,

Daha önceki paylaşımlarınızdan faydalanarak bir çok konuda fikir sahibi oldum.
Öncelikle; detaylı ve faydalı anlatımlarınız için size ve bu vesile ile, diğer amatör arkadaşlarıma, büyüklerime teşekkür ederim.

UR5EQF programı bir amatörün bir çok ihtiyacını karşılıyor sanırım.
Öncelikli olarak öğrenmek istediğim, bir QSO yaptığımda, nasıl kayıt gireceğim?

Diğer detaylarını zaman içinde, biraz da kurcalayarak keşfederim sanırım.

73

TA2NC:
Oncleikle calistiginiz bandi ve mode'u secin.

cagri isareti(callsign) , raporlar(rprt sent/rprt receive) ve varsa yorumlari(name..notes)  doldurduktan sonra sol ustte bulunan save (kaydet) isaretini sectiginizde o qso kaydolur.
hatta tercihen dunya haritasi'nin biraz ustunde bulunan mavi e isaretine (internet explorer isareti yani) qrz.com dan kullaniciya ait adres foto vs bilgilerini de otomatik olarka alabilirsiniz.raporlari doldurun .. varsa name comment kisimlarini doldurun.kaydedin. hepsi bu.

Gercek zamanli degil de gecmiste olan bir qsoyu kaydedecekseniz eger , "work in realtime" isaretini kaldirip gorusmeyi o sekilde girmeniz
 gerek.

TA8AT:
Qso'ların kaydedilmesi ile ilgili bir hatırlatmada ben yapayım. Save tuşu haricinde klavyeden kaydetmenin kısayol tuşunuda Settings menüsünden - SetHotKey'e tıkladığınızda açılan küçük pencereden Save Qso nun kısayol tuşunu F1'den F12'ye kadar istediğiniz tuşa atayabilirsiniz.

TA1MRT:
Oğuzhan Bey, teşekkürler.

QSO kaydı, sizin de anlattığınız gibi basit. Ancak bundan sonraki aşamalar nedir?

QSO girişlerini yapıyorum, sonra bu logları lotw ve eqsl'e program üzerinden gönderiyorum.
Sonrasında bir işlem yapmam gerekiyor mu? (onay vs.) (UR5EQF üzerinde veya lotw/eqsl sayfalarında)
Konfirm olduğunu nasıl görüyorum?

TA5FA:
Sorunuzu doğru anlamış isem, UR5EQF 'üzerinden anlatırsak  aşağıdaki grafiklere  göz atalım;

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git