Ana Sayfa > Ben yaptım oldu! ***

YAESU FP-757HD ( 11-16V ) 25A GÜÇ KAYNAĞI YAPIMI

<< < (2/8) > >>

TA2VG:
Enver eby merhabalar..

5 adet bende alabilirim..

Selamlar..

TA2VG
FERHAT BOZOKLU
KM69HW
0505 767 94 97

TA2FE:
Enver Bey Selamlar,

Siz 50 adet sipariş verin . Kalanını  ben talep ederim. TA2KK da isteyenler olacaktır. Ama şunu belirteyim kartlar elinizde kalmaz. Finansı içinde her zaman yardımcı olmaya hazırım .
Selamlar
Emin
TA2FE

TA2FE:
Enver Bey Tekrar Selamlar,

Tabi uzun zamandır bu devreyi kullanıyorum ama bir iki şey devrede dikkatimi çekmişti.
1- devrede bir adet 7.2 veya o civarda bir adet zener diyod vardı . Bu diyotu seçerken watlı bir diyod olması iyi oluyor. Bu diyodun bozulması halinde  trafoda doğrultulan tüm volt çıkışa gidiyordu.
Benim başıma bir kere geldi. Bunu önlemek için çıkışa 14 voltluk varistör ilave etmiştim. hiç olmaz ise cihazları koruyalım diye. Gerçi ben yapmış olduğum bu devrede volt ve ampermetre de kullandığım için görsel olarakta bir koruma oluyor.
2-Çıkış transistörlerinide ilk devremde BUX serisinden kullandım diye hatırlıyorum . Elimde yüksek akımlı onlar vardı diğer yapmış olduklarımda 2N3373 (2N3772 de oluyor)kullanmıştım. gayet başarılı şekilde halende çalışmaktalar.
Aklıma gelince ilave etmek istedim.
Selamlar
Emin
TA2FE

TA8L:
Emin Hocam
Bahsettiğiniz zener diyot için ben 6.2V kullandım.Hemde klasik 1/4Watt küçük (1N4148 tipi olanlardan)
Güç Transistörleri için de 2N3055 (Kaliteli)
Sürücü transistörü de elimde olan BD830
Fet için ise BF245 Kullandım.
Sorunsuz çalışmaktalar.

TA2FE:
Enver Bey Selmalar,

Yok devrenin çalışması ve memniniyetim fazla bu konuda kesinlikle aynı fikirdeyim.
Ben bu devreyi yaptığım zaman elimdeki birtakım malzemeleri değerlendirme şansımda olmuştu. Şu ana daha fazla malzemeye daha kolay ulaşmakta mümkün olmakta .
Evet haberler sizde artık baskı devreler ile ilgili haberleri bekliyoruz.
Selamlar
Emin
TA2FE

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git